Żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy spalił „Biblię”

Opublikowano: 23.06.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2700

Celem portalu „Wolne Media” nie jest wspieranie jakiejkolwiek propagandy, lecz dociekanie prawdy. Portal nie służy politykom, lecz czytelnikom, którzy mają prawo być doinformowani.

Przedwczoraj w sieci pojawił się film, na którym nieznana osoba w ukraińskim mundurze i mówiąca po ukraińsku spaliła „Biblię”.

Nieznana osoba w ukraińskim mundurze znalazła „Biblię” wydrukowaną w języku rosyjskim. Podpaliła księgę, wypowiedziała ukraińskie neonazistowskie hasło i pokazała inną – jego zdaniem „właściwą” „Biblię”.

Przypuszczalnie mężczyzna znalazł księgę na stanowisku zajmowanym wcześniej przez rosyjskie wojsko. „Spójrzcie, chłopaki, co znaleźliśmy u tych pieprzonych orków. Czytają, modlą się… Chwała Ukrainie! I spal to, po prostu spal” – komentował swoje działania bojownik.

Na tle wideo widać logo 3. Oddziału Brygady Szturmowej, utworzonej w Siłach Zbrojnych Ukrainy na bazie Azowa.

Paląc „Biblię”, jako „dobrą” księgę pokazywana jest publikacja dla protestantów zielonoświątkowych z komentarzami amerykańskiego bezwyznaniowego pastora Jimmy’ego Swaggerta, który zasłynął z licznych skandali z prostytutkami. Pokazali dobrą „Biblię”, aby sponsorzy z Zachodu nie poczuli się urażeni.

W zasadzie jest to zgodne z nowoczesnymi trendami na Ukrainie, gdzie protestantyzm aktywnie kwitnie od 2014 roku. Jest wiele instytucji religijnych, koncertów pastorów w ośrodkach rekreacyjnych, kinach, a nawet na stadionach i w programach telewizyjnych. Na tle rozłamu w Cerkwi prawosławnej na Ukrainie pojawił się podatny grunt dla zachodnich misjonarzy i pseudoreligijnych oszustów.

Autorstwo: Timoschuk z Ukrainy
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 23.06.2023 07:38

    Nie udało mi się znaleźć pełnego wideo z pokazywaniem właściwej „Biblii”, a jedynie samo spalenie. Jeśli znajdziecie całe, proszę wkleić niżej linka.

  2. sga 23.06.2023 15:55

    eee jak by spalil ogolnie biblie to bym mu przyklasna
    ale jedna dobra druga zla, znaczy sie kretyn

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.