Złowieszcze dane

Opublikowano: 15.02.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

W państwie dobrobytu i szczęścia zmartwień jest niewiele. Chce się żyć i cieszyć każdym dniem. Idylliczne wyobrażenia takiego eksportowego wizerunku Ameryki weryfikują mroczne dane.

Ryan Saavedra zebrał garść informacji o średniej dziennej liczbie zgonów w USA oraz ich przyczynach:

– aborcja – 1778;

– choroby serca i układu krążenia – 1773;

– nowotwory – 1641;

– Błędy lekarskie – 685;

– wypadki – 401;

– udary – 401;

– alzheimer – 332;

– cukrzyca – 228;

– grypa – 150;

– samobójstwa – 128;

– opioidy – 115;

– jazda pod wpływem alkoholu – 28;

– upojenie alkoholowe nieletnich – 11;

– korzystanie przez nastolatków z SMS podczas kierowania pojazdem – 8;

– użycie broni – 1.

Ogółem to 7680 zgonów dziennie. Nie ma wśród tych danych liczby zgonów z przyczyn naturalnych. Liczba urodzeń drastycznie spadła i  wynosi 10 547 dziennie. Oficjalne dane o przyroście naturalnym podają  wskaźnik 0,43% rocznie. Taki obraz wydaje się portretować  społeczeństwo bardzo chore ze słabą motywacją rozwojową.

Brak perspektyw, problemy materialne skłaniają ludzi do desperackiego kroku jakim jest odebranie sobie życia. Od początku XXI wieku, w okresie transformacji, kiedy polskie społeczeństwo zaczęło być wychowywane ku tolerancji, przedsiębiorczości i zaradności poprzez kredyty, coroczna skala samobójstw wynosiła 6500 (około 17 dziennie). W ubiegłorocznym raporcie WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) prognozuje, że w 2020 roku w Polsce dotychczasowa dzienna liczba  samobójstw wzrośnie. Pod tym względem Polacy notowani są w alarmującej czołówce Europy. Takie dane właściwe są totalitarnym warunkom egzystencji, gdzie życie jest alpinistyczną wspinaczką dla każdego bez względu na stan jego zdrowia.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Twitter.com/RealSaavedra/
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o