Złowieszcze dane

Opublikowano: 15.02.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2386

W państwie dobrobytu i szczęścia zmartwień jest niewiele. Chce się żyć i cieszyć każdym dniem. Idylliczne wyobrażenia takiego eksportowego wizerunku Ameryki weryfikują mroczne dane.

Ryan Saavedra zebrał garść informacji o średniej dziennej liczbie zgonów w USA oraz ich przyczynach:

– aborcja – 1778;

– choroby serca i układu krążenia – 1773;

– nowotwory – 1641;

– Błędy lekarskie – 685;

– wypadki – 401;

– udary – 401;

– alzheimer – 332;

– cukrzyca – 228;

– grypa – 150;

– samobójstwa – 128;

– opioidy – 115;

– jazda pod wpływem alkoholu – 28;

– upojenie alkoholowe nieletnich – 11;

– korzystanie przez nastolatków z SMS podczas kierowania pojazdem – 8;

– użycie broni – 1.

Ogółem to 7680 zgonów dziennie. Nie ma wśród tych danych liczby zgonów z przyczyn naturalnych. Liczba urodzeń drastycznie spadła i  wynosi 10 547 dziennie. Oficjalne dane o przyroście naturalnym podają  wskaźnik 0,43% rocznie. Taki obraz wydaje się portretować  społeczeństwo bardzo chore ze słabą motywacją rozwojową.

Brak perspektyw, problemy materialne skłaniają ludzi do desperackiego kroku jakim jest odebranie sobie życia. Od początku XXI wieku, w okresie transformacji, kiedy polskie społeczeństwo zaczęło być wychowywane ku tolerancji, przedsiębiorczości i zaradności poprzez kredyty, coroczna skala samobójstw wynosiła 6500 (około 17 dziennie). W ubiegłorocznym raporcie WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) prognozuje, że w 2020 roku w Polsce dotychczasowa dzienna liczba  samobójstw wzrośnie. Pod tym względem Polacy notowani są w alarmującej czołówce Europy. Takie dane właściwe są totalitarnym warunkom egzystencji, gdzie życie jest alpinistyczną wspinaczką dla każdego bez względu na stan jego zdrowia.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Twitter.com/RealSaavedra/
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.