Zgłoś uwagi do planu szczepień wszystkich Polaków!

Opublikowano: 10.12.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3567

Rząd zapewniał, że szczepienia na COVID-19 będą dobrowolne. To nieprawda. Według „Narodowego programu szczepień przeciw COVID-19” osoby, które się nie zaszczepią będą objęte limitami dotyczącymi spotkań towarzyskich, będą musiały odbywać kwarantanny po kontakcie z „zakażonym”, nosić maseczki oraz wykonywać testy przed wizytą u lekarza. Zgodnie z założeniami strategii rzekomo dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat. Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów opisujących m.in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień, a także kolejność szczepień.

Do 12 grudnia do godz. 10:00 można zgłaszać uwagi do projektu. 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię. Cały projekt przeczytasz TUTAJ.

Projekt przewiduje między innymi, że przyjęcie szczepionki będzie potwierdzone przez specjalny system i umożliwi weryfikację zaszczepienia (między innymi za pomocą kodu QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie). „Rząd po zatwierdzeniu charakterystyk produktów leczniczych szczepionek we współpracy z Radą Medyczną rozważy możliwość wprowadzenia kolejnych rozwiązań zwalniających z zasad bezpieczeństwa dla osób zaszczepionych i opublikuje je w formie rozporządzenia” – zapowiedziano w projekcie.

W projekcie zwrócono uwagę, że produkcja i dystrybucja szczepionek będą czterostopniowe. Z tego powodu szczepienie społeczeństwa będzie również przebiegać etapowo dla różnych grup. Zgodnie z projektem najpierw realizowane będą „Etap 0” i „Etap 1” szczepień.

W ramach „Etapu 0” zaszczepieni będą pracownicy sektora ochrony zdrowia – personel medyczny, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W „Etapie 1” szczepieni będą pensjonariusze i pracownicy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu. W tym etapie będą także szczepione osoby powyżej 60 lat (począwszy od najstarszych), a także służby mundurowe, w tym Wojska Obrony Terytorialnej.

W kolejnym „Etapie 2” szczepienie otrzymają „kluczowe grupy zawodowe”. Chodzi o pracowników sektora edukacji, infrastruktury krytycznej, transportu publicznego i urzędników bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii (np. pracowników stacji epidemiologiczno-sanitarnych). W drugim etapie będą także szczepione osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi (choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość). Pacjenci, u których występują takie choroby, niezależnie od grupy wiekowej, w jakiej się znajdują, będą mogły zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z prośbą o wystawienie e-skierowania.

W „Etapie 3” szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Jak podano w projekcie, szczepionki będą finansowane z budżetu państwa, a szacowany koszt ich zakupu wynosi około 2,4 miliarda złotych. Polska zdecydowała się na przystąpienie do pięciu z sześciu podpisanych przez Komisję Europejską umów zakupu szczepionek. Są to umowy na zakup: 16 milionów dawek szczepionek z firmy AstraZeneca, 16,98 miliona dawek z Janssen Pharmaceutica NV/Johnson & Johnson, 16,74 miliona dawek z Pfizer/BioNTech, 5,72 miliona z CureVac oraz 6,69 miliona z Moderny. Ta ostatnia produkowana w oparciu o linie komórkowe z aborcji. W sumie Polska zdecydowała się zakupić ponad 62 miliony dawek.

W projekcie NPS przeciw COVID-19 poinformowano, że proces szczepień będzie opierać się na zaproszeniach (dokument e-skierowania) ważnych 60 dni od dnia wystawienia. Mają być generowane automatycznie w systemie, w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup, między innymi wiekowych i zawodowych). Ponadto lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (na przykład dla osoby niemającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty na centralnym systemie e-rejestracji, integrującym indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Na wizytę pacjent będzie mógł się umówić za pośrednictwem specjalnej infolinii, przez Internetowe Konto Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało podania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma wiadomość SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia, ponowny SMS będzie przekazywany dzień przed wizytą. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki otrzyma powiadomienie SMS-em.

„Obywatele muszą mieć pewność, że szczepionka jest bezpieczna, muszą być także zmotywowani do tego, aby z niej skorzystać” – napisano w projekcie. Wymieniono, że w procesie zbudowania zaufania i motywacji obywateli do zaszczepienia się powstanie między innymi platforma edukacyjna, specjalna podstrona rządowa, całodobowa, prowadzona przez specjalistów z Narodowego Funduszu Zdrowia infolinia oraz chatbot. Przy działaniach informacyjnych współpracować mają eksperci: naukowcy, medycy i epidemiolodzy.

Według projektu do każdego gospodarstwa domowego w Polsce trafić ma broszura informacyjna. Wyliczono, że przygotowane zostaną także materiały informacyjne w różnych formach, między innymi animacje, spoty telewizyjne, spoty radiowe i internetowe. Szef KPRM Michał Dworczyk na senackiej komisji zdrowia we wtorek poinformował, że kampania profrekwencyjna w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 grudnia od uruchomienia strony i infolinii. „Wiemy, jaki jest dzisiejszy świat, zamierzamy wykorzystać celebrytów i inne nowoczesne, a bardzo wpływowe formy informowania. (…) Będą plakaty, będą ulotki. Zamierzamy szeroko zadziałać” – opisywał.

Podczas tej samej komisji miała miejsce następującą wymiana zdań.

Andrzej Matyja, chirurg ogólny, profesor, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: „Trzeba zaangażować celebrytów, ludzi z pierwszych stron gazet. Oni nie mają żadnej wiedzy, ale oni mają większy wpływ, niż mowa niejednego znawcy, profesora (…) Coraz więcej pojawia się w mediach sceptyków co do szczepień. Na tej liście są także lekarze, żebyście państwo mieli świadomość. My wszystkich tych lekarzy w tej chwili, będziemy, brzydkie słowo użyję, PRZESŁUCHIWAĆ, czy wzywać do wyjaśnień ich postawy, przed organy odpowiedzialności zawodowej”.

Adam Niedzielski, doktor nauk ekonomicznych, Minister Zdrowia: „Wyrazy szacunku i podziękowania za to, że NIL prezentuje taką nieugiętą postawę wobec KOŁTUŃSTWA, bo tego chyba inaczej nie można nazwać, prezentowanego niestety również przez lekarzy. To KOŁTUŃSTWO trzeba interpretować tak, jak pierwotne znaczenie tego słowa, czyli wiara w przesądy i zabobony, która niestety przebija przez poglądy prezentowane w internecie i dbałością o standard zawodowy jest dokładnie to, co robi Izba Lekarska. Czyli wyciąganie takich wypowiedzi i negowanie. Bo to jest również pewien standard bezpieczeństwa pacjenta, żeby takie poglądy, takie punkty widzenia, nie wypełniały pewnej próżni, która powstaje na skutek braku edukacji.”

A tymczasem są poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionek i wiarygodności badań przeprowadzonych w tak krótkim okresie czasu wyrażane przez lekarzy i naukowców na całym świecie.

WAŻNE!!! Do dnia 12 grudnia 2020 r. do godziny 10.00 można składać uwagi do rządowego projektu szczepień. Róbmy to masowo! Polscy lekarze, naukowcy i politycy dali nam przykład. Polecamy zainspirowanie się poniższym wzorem i wysyłanie masowo tej wiadomości rządowi na adres e-mailowy: [email protected].

WZÓR LISTU Z UWAGAMI DO WYSŁANIA

Dzień dobry,

Wnioskuję o wstrzymanie realizacji Narodowego programu szczepień przeciw COVID-19 i uwzględnienie głosu polskich lekarzy i naukowców:

https://www.petycjeonline.com/apel_naukowcow_i_lekarzy_w_sprawie_szczepie_na_koronawirusa_sars-cov-2

oraz www.listlekarzy.pl

A także o udzielenie odpowiedzi na interpelację poselską nr 15013 w tej samej sprawie:

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BVRC4H&fbclid=IwAR0BWGVKW_4qJfWu0y7MjG1IAG3T87QQ0CkKwqaRm355Cp020ilraCGpwqY

Obywatele czekają na odpowiedzi rządu i Ministerstwa Zdrowia na ważne pytania postawione w tych dokumentach. Rozpoczęcie programu szczepień bez przedstawienia ludziom odpowiedzi na te pytania będzie zamachem na zdrowie i życie Polaków.

Niezwykle ważnym głosem w tej sprawie jest też głos dr. Wolfganga Wodarga, który żąda wstrzymania badań szczepionek.

https://stopnop.com.pl/wstrzymanie-badan/

Z poważaniem:
…………….

Źródło: StopNop.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. jaroM 10.12.2020 13:19

  Popieram, Dlaczego do ludzi nie trafia argumentacja przeciw tej szczepionce?

 2. Murphy 10.12.2020 13:23

  @jaroM: Bo większość ma oczy wlepione w gadające głowy z czarodziejskiej skrzynki (tudzież odbiornikiem telewizyjnym zwanym) i nie umie samodzielnie myśleć, tylko wierzy w to co im przez socjotechniki do głowy jest podane.

 3. Cosmo 10.12.2020 14:52

  Jak szczepieniach mają być dobrowolne, skoro początkowo była mowa o 30mln zamówionych szczepionek a teraz ponad 45mln. W takim razie one NIE mogą być dobrowolne.

 4. Radek 10.12.2020 15:28

  Bardzo fajny plan… może już po etapie 0 nie będzie komu szczepić. Za to jak nie wyjdzie, to w etapie 1 będą wykańczać staruszków. Ale przy okazji skoro szczepią wojsko, to może i zaszczepią policję. I wtedy nie będzie już problemu…

 5. Szwęda 10.12.2020 17:37

  Radek, zapewne będą co najmniej 2 rodzaje szprycy, jedna to właściwa – szpryca RNA, druga to po prostu placebo – każda grupa dostanie odpowiednią wersję lub obydwie w odpowiednich proporcjach dostosowanych do realizacji planu naczelnych bandytów świata, oprawców, ludobójców itd.

 6. robi1906 10.12.2020 18:34

  To też Szwęda, dodam bo ja jestem o tym przekonany, że niektóre narody będą do unicestwienia,
  tak że zdziwiłbym się gdyby teraz ta bajura zaszkodziłaby brytolom.

 7. Collega 10.12.2020 20:40

  – Nazwisko?
  – Jan Kowalski
  – PESEL?
  – 5609126799
  – Acha! Pani Elu! Poda mi pani fiolkę z tej czerwonej szafki
  – Tej oznaczonej trupią główką?
  – Tak. Tylko proszę brać ją przez podwójne gumowe rękawice; tak na wszelki wypadek.
  I proszę mi podać formularz zakładu pogrzebowego Exitus; muszę wpisać parę danych…

 8. BANDZIORkaq 10.12.2020 21:47

  W razie jakichś skutkóJa bym wniosła poprawkę, na etapie: -1 zaszczepić policję i wojsko, potem polityków, dwie pierwsze pozycje to wszakże służba dla dobra obywateli i bezpieczeństwa kraju, to zobowiązuje do wystawienia /cenzura/
  na pierwszy ogień. A politycy ,jako reprezentanci narodu-dla dobrego przekładu. W razie jakichś skutków ubocznych korzyści dla społeczeństwa nie trzeba chyba wyjaśniać. w ubocznych korzyści dla społeczeństwa nie trzeba chyba wyjaśniać.

 9. BANDZIORkaq 10.12.2020 21:49

  Ja bym wniosła poprawkę, na etapie: -1 zaszczepić policję i wojsko, potem polityków, dwie pierwsze pozycje to wszakże służba dla dobra obywateli i bezpieczeństwa kraju, to zobowiązuje do wystawienia /cenzura/
  na pierwszy ogień. A politycy ,jako reprezentanci narodu-dla dobrego przykładu. W razie jakichś skutków ubocznych korzyści dla społeczeństwa nie trzeba chyba wyjaśniać.

 10. polach 10.12.2020 23:31

  Mnie ciekawią różnice w szprycy do tkz szczepienia różnych firm i dlaczego akurat jednej firmy kupili 16 milionow dawek a innej tylko pięć tu tkwi tajemnica 🙂

 11. clanpapa 11.12.2020 00:00

  Szczepionka – wykrycie /wynalezienie w miesiącach . Przetestowano na tysiącach ludzi. A gdzie są testy objawowe długoletnie ??? Najpierw Kaczynski,Morawiecki,i ten od zdrowia minister a potem kto będzie chciał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.