Zestresowani na co dzień

Opublikowano: 21.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 639

Jak wynika z raportu „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2019” przygotowanego na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy, stres w pracy dotyczy aż 85 proc. polskich pracowników.

Jak donosi Pulshr.pl, wśród pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych 29 proc. odczuwa stres w miejscu pracy od czasu do czasu, 42. proc. często, a 14 proc. praktycznie cały czas. W sumie to uczucie nie jest obce aż 85 proc. z nas. Bardzo rzadko stres towarzyszy 13 proc. polskich pracowników, a zaledwie 3 proc. stwierdziło, że ich praca nie jest stresująca.

Presja czasu i goniące terminy (39 proc.) oraz nadmiar obowiązków i „przeładowanie” pracą (37 proc.) to dwie najczęściej podawane przyczyny stresowania się w pracy.

Z raportu wynika, że stres w pracy jest na tyle uciążliwym czynnikiem, że aż 87 proc. badanych przyznało, że jeśli miałoby wybór, zdecydowałoby się na pracę w miejscu oferującym niższą płacę, ale lepsze warunki psychospołeczne. 53 proc. osób przyznało, że w ich miejscu pracy pracownicy zwalniają się z powodu warunków pracy, takich jak np. stres, a także presja czy godziny pracy.

Niewystarczające wynagrodzenie za wykonywaną pracę było przyczyną stresu dla 31 proc. badanych, odpowiedzialność zawodowa, obawa przed wyrządzeniem szkody, straty, krzywdy dla 30 proc. Najrzadziej wskazywano na lęk przed utratą pracy i niepewność zatrudnienia (21 proc.) oraz relacje i interakcje z przełożonym czy innymi pracownikami (18 proc.).

Zdjęcie: TheDigitalArtist (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 21.10.2019 14:29

    błąd badawczy może polegać na tym, że 42% odczuwa stres, czasem często a czasem cały czas. wniosek że dotyczy to 85% jest błędny

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.