Zespół Lombard protestuje przeciw działaniom KOD

Opublikowano: 15.12.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1

Członkowie Zespołu Lombard krytykują KOD za wykorzystanie znanej piosenki na manifestacji w Poznaniu. W swoim oświadczeniu odnieśli się również do samej inicjatywy.

„W Poznaniu Komitet Obrony Demokracji podczas manifestacji wykorzystał utwór “Przeżyj to sam” w wykonaniu zespołu Lombard do swoich politycznych celów, bez naszej wiedzy i zgody. “Przeżyj to sam ” – hymn pokoleń Polaków bez względu na poglądy polityczne czy przynależność partyjną. Oburza nas ten fakt tym bardziej, iż zrobiono to w przededniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Smutnej rocznicy, kiedy “uzbrojonych w broń palną braci wyprowadzono na ulicę przeciw nieuzbrojonym braciom”! Przez 34 lata odpowiedzialni tego czynu nie zostali osądzeni, za to dziś chcemy sądzić tych, dla których Polska jest najwyższą wartością, o którą walczyli w strukturach Solidarności narażając życie swoje i swoich bliskich” – piszą członkowie zespołu.

Dodają, że nowa władza ma prawo do zmian w Polsce. „Po wygranych wyborach, posiadając mandat społeczeństwa, chcą urządzić Ją wg swojej wizji, marzeń i mają do tego prawo! Jesteśmy patriotami. Losy naszego kraju nie są nam obojętne. Dlatego z troską pochylamy się nad tym co w ostatnich dniach dzieje się na polskich ulicach, jednak wciąż nie uważamy iż polska demokracja jest zagrożona!” – zaznaczają.

„Odcinając się od haniebnych haseł wykrzykiwanych podczas manifestacji KOD w Polsce, jesteśmy zmuszeni zaprotestować przeciwko użyciu przeboju zespołu Lombard “Przeżyj to sam” przez tę organizację. Nie pozwolimy by nasza twórczość była wykorzystywana do skłócania Polaków, podsycania konfliktów, obrażania i pomawiania, tym bardziej w rozgrywkach politycznych. Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli! Dziś najbardziej nam Jego brak, jednak wciąż możemy czerpać z tej wielkiej mądrości: „Jeden drugiego brzemiona noście” – to zwięzłe zdanie Apostoła jest inspiracją dla międzyludzkiej i społecznej solidarności. Solidarność to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich. Nie może być walka silniejsza nad solidarność. Nie może być program walki ponad programem solidarności. Inaczej, rosną zbyt ciężkie brzemiona. I rozkład tych brzemion narasta w sposób nieproporcjonalny” – piszą Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak z zespołu Lombard na swoim profilu.

Kolejny zespół, który odcina się od KOD, to Ludola. Okazuje się, że w czasie manifestacji wykorzystano bezprawnie również piosenkę tej grupy. Na swoim profilu na “Facebooku” muzycy piszą bardzo krytycznie o KOD-zie i manifestacji. „Dostaliśmy informację, że targowiczanie z tzw. “Komitetu obrony demokracji” na swoim marszu w dniu 12 grudnia wykorzystali nasze utwory, co ma sugerować że popieramy tę zdradziecką inicjatywę” – pisze zespół na “Facebooku”. I dodaje, że odcina się bardzo zdecydowanie od Komitetu Obrony Demokracji. „Pragniemy zatem poinformować, że stanowczo się od niej odcinamy i nie życzymy sobie wycierania przez nią gęby naszą twórczością. Prosimy o udostępnienie tej informacji jak najszerszemu gronu” – pisze zespół.

Autorstwo: ez
Źródło: Stefczyk.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

Obecny skład Lombardu jest sPiS-iały do cna, “co widać, i słychać, i czuć”. Tfu!
Ja tę piosenkę zawsze odśpiewuję na ogniskach przy akompaniamencie gitary…
Też należę do “gorszego sortu Polaków”?
Walnijcie się we łby, na wzór i podobieństwo posłanki Krystyny Pawłowicz, dzisiejsi lombardziści.

https://www.youtube.com/watch?v=L1iXeEo7tG0

Poczytajcie też:

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,19347501,spadkobierca-autora-tekstu-przezyj-to-sam-oburzony-oswiadczeniem.html

Brawo Małgosiu, moja ukochana wokalistko tego zespołu (chodzi oczywiście o Małgośkę Ostrowską). Zawsze się w Tobie kochałem. Tak po prostu…

Fenix
Użytkownik
Fenix

@W,prawda . Czy rodzina piekarza może dostać w spadku tantiemy za dziedziczenie zawodu piekarza , tzw. zjedzony chleb ?” Rodzina nie upiecze,ale ma prawo do dochodów za zjedzony chleb” Przedstawiam tu głupotę ZAiXxxxx… pasożytnictwa na cudzym.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

smerf – Jesteś antypolskim donosicielem i zdrajcą oczerniającym Polskę i Polaków działającym na szkodę naszego narodu i państwa służącym obcym wrogim interesom? O takich bowiem mówił Jarosław Kaczyński jako o najgorszym sorcie Polaków zgodnie z prawdą zresztą, bo jest to najgorszy sort Polaków najdelikatniej to ujmując.

Michal_Cieszewski
Użytkownik
Michal_Cieszewski

@Prawda Boli przede wszystkim Organizacje Zbiorowego Za(NIE)rządu – dalej OZZ – nie są właścicielami cudzych utworów, i nigdy nimi nie będą, a więc przedmiotowy utwór nadal należy do pierwotnych twórców. W przypadku zawarcia umowy z OZZ-em na zarząd utworami mamy do czynienia z umową powierniczą, a nie ze “sprzedażą” utworów lub “licencją”, które z mocy prawa należą do twórcy, analogicznie współtwórcy.

Szczerze w to wątpię, że wnieśli opłaty do OZZ-u, a nawet jeśli wnieśli to jesteś w błędzie twierdząc, że twórcy nic nie mogą zrobić. Przede wszystkim art. 35 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: “dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy”. Ponadto art. 56 ust. 1: “twórca może odstąpić od umowy lub ją wypowiedzieć ze względu na swoje istotne interesy twórcze”.

Pomijam roszczenia cywilne i karne, gdyż nie wiemy czy faktycznie dostała ta durna KOD zgodę na korzystanie z utworów.

W mojej ocenie słuszne interesy twórcy zostały naruszone poprzez sugerowanie związków politycznych ze stroną, a więc uprawnieni do utworu mają jak najbardziej powody i uprawnienie do przedstawienia swego oburzenia.

smerf
Użytkownik
smerf

adambiernacki

Odpowiem tak: kto nie skacze jest kaczorem, kwa, kwa, kwa!
I jeszcze jedno: walnij się porządnie w łeb, ażeby ci tak spuchło czoło, tak jak będące w posiadaniu K. Pawłowicz…

Jakim prawem mnie obrażasz? Twój idol, konus, czyli jeszcze żyjący bliźniak, ma być, wg ciebie wyrocznią, nieomylnym guru itp? A niby dlaczego? Kto mu dał do tego prawo? W latach 2005-2007 cały czas konflikty, a obecnie nie ma dnia, by uciec od nich. PiS to dopiero swołocz gorszego sortu, bo podkupiła durnych polaczków obietnicą 5 stówek na bachora…
W konsekwencji pisowki elektorat to wielodzietne, pijackie i patologiczne rodziny!

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

smerf – No właśnie najciekawsze w tym wszystkim jest to, że ja ciebie nie obrażam:-) To ty siebie obrażasz:-)

tobislawow
Użytkownik
tobislawow

Giertych Gargamel dojedzie Cię smerfie.
Zadymiarze z Kodu są żałośni i tyle w temacie

smerf
Użytkownik
smerf

adambiernacki
Nazywasz mnie “antypolskim donosicielem i zdrajcą oczerniającym Polskę i Polaków działającym na szkodę naszego narodu i państwa służącym obcym wrogim interesom”. Uważasz więc, że mnie nie obrażasz…
Zaiste, myślenie typowo kaczorskie!

tobislawow
Piszesz, że “Zadymiarze z Kodu są żałośni”, podobnie Giertych… Wiesz co? Giertych to nie mój sort, bo swego czasu powołał do boju idiotów pod nazwą Młodzież Wszechpolska oraz przewodził zgrai pod nazwą Liga Polskich Rodzin.
Ale ja Giertycha, jako ministra edukacji, cenię wysoko. Wiesz dlaczego? Bo wprowadził przepis, że nauczyciele na czas wykonywania zawodu nauczyciela stali się funkcjonariuszami publicznymi, a nie państwowymi, jak to było przedtem. Dzięki temu nauczycieli zaczęło chronić prawo (tak jak policjanta) i odtąd nie można mu wsadzić na łeb kosza na śmieci. Po prostu – nauczyciele posiedli możliwość domagania się ścigania małolatów przez prokuraturę za tak niegodne czyny.
I tyle w tym temacie.