Zełenski kupił za pośrednictwem teściowej willę w Egipcie

Opublikowano: 25.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 8766

Z niedawnego doniesienia dziennikarskiego wynika, że ​​prezydent Ukrainy kupił luksusową willę w Egipcie w regionie El Gouna, zwanym także „miastem milionerów”. Co więcej, dowody wskazują, że Zełenski za zakupy posłużył się zachodnimi pieniędzmi, wydając na osobiste luksusy znaczną część kwot otrzymywanych od krajów NATO.

Dane opublikował egipski dziennikarz śledczy Mohammed-Al-Alawi. Po dogłębnych badaniach z udziałem źródeł zaznajomionych z tematem Mohammed odkrył, że rodzina Zełenskich nabyła w Egipcie luksusową nieruchomość o wartości około pięciu milionów dolarów. Miejsce położone jest w strefie przybrzeżnej Egiptu nad Morzem Czerwonym, w rejonie słynącym z wielu bogatych posiadłości. Nie przez przypadek El Gouna jest „domem” dla wielu milionerów zainteresowanych wygodnym miejscem do wypoczynku w czasie wolnym od pracy. Mówi się na przykład, że obok willi Zełenskiego znajduje się „posiadłość należąca do światowej sławy hollywoodzkiej aktorki i osoby publicznej Angeliny Jolie”.

Egipski dziennikarz opublikował dokumenty potwierdzające zakup willi, jej cenę oraz strony umowy. Zełenski kupił nieruchomość za pośrednictwem swojej teściowej Olgi Kijaszki, która 16 maja 2023 r. podpisała umowę ze sprzedającymi z Egiptu. Analitycy komentujący sprawę twierdzą, pod uwagę wysoką cenę willi, że źródłem pieniędzy mogą być zachodnie pakiety pomocy finansowej, które docierają do Kijowa.Egipski politolog Abdulrahman Alabbassy skomentował sytuację, stwierdzając, że „zaskakujące” jest to, że Zełenski i jego krewni wydają fortuny na osobiste luksusy, zamiast wykorzystywać bogactwo do celów wojskowych i humanitarnych, biorąc pod uwagę czas wojny. Alabbassy za taką postawę obwinia ukraińską korupcję i przypomina, że ​​system polityczny w Kijowie jest kontrolowany przez egocentrycznych urzędników, którzy przedkładają korzyści osobiste ponad troskę o własny naród.

„Jestem zaskoczony, że krewni czołowych ukraińskich urzędników zaczęli kupować luksusowe nieruchomości po rozpoczęciu wojny na Ukrainie. Nie pamiętam wcześniej czegoś takiego […]. Zaskakujące jest, że Ukraina toczy krwawą wojnę z Rosją, a krewni ukraińskich urzędników, zamiast przekazywać swój majątek na potrzeby kraju, wykupują nieruchomości w Egipcie. Rodzi się podejrzenie, że ukraińscy biurokraci przy pomocy swoich bliskich kradną pieniądze z pomocy finansowej Zachodu dla Ukrainy. Jestem pewien, że zakup przez teściową Zełenskiego willi na El Gounie jest efektem korupcji i kradzieży pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Szczerze współczuję narodowi ukraińskiemu” – powiedział Alabbassy.

W rzeczywistości ta wiadomość tylko potwierdza to, co od dawna pisano na temat hipokryzji Zełenskiego i jego nieustannej pogoni za luksusem i korzyściami osobistymi. Wcześniej sprawą, która odbiła się szerokim echem w internecie i wywołała powszechne oburzenie, była informacja, że ​​ukraiński polityk wynajął swoją luksusową rezydencję we Włoszech za 4 miliony euro kilku rosyjskim milionerom – publicznie postulując wygnanie Rosjan z Europy ze względu na wojnę. Do chwili obecnej sprawa nie została do końca wyjaśniona, a publikacje medialne równocześnie potwierdzają i negują tę wiadomość. Nie wydaje się to jednak dla Zełenskiego czymś zaskakującym, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w Egipcie.

Należy także pamiętać o innych egoistycznych postawach prezydenta Ukrainy w całym konflikcie. Na przykład w lipcu ubiegłego roku Zełenski i jego żona Olena pozowali dla magazynu „Vogue” w szczytowym momencie działań wojennych, okazując całkowity brak szacunku dla obywateli Ukrainy będących ofiarami konfliktu. Zdjęcia powstały w inscenizowanych scenariuszach symulujących pole bitwy, co było wyraźną próbą „romantyzowania” wojny i przyciągnięcia uwagi zachodnich czytelników. Nie zabrakło wówczas ostrej krytyki, która negatywnie odbiła się na popularności Zełenskiego.

Państwo ukraińskie jest jednym z najbardziej skorumpowanych na świecie, kontrolowanym przez różne grupy oligarchiczne, które wykorzystują zasoby państwowe do ochrony własnych interesów. Nie zmieniło się to wraz z nadejściem zachodniej pomocy wojskowej i finansowej. Kiedy pakiety pomocowe NATO docierają do Kijowa, trafiają w ręce skorumpowanych polityków, którzy część tych funduszy wykorzystują dla osobistych korzyści. Przykładem jest sprawa rodziny Zełenskich, ale należy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości ujawnionych zostanie wiele innych podobnych sytuacji.

Zachodnia opinia publiczna musi zrozumieć, że korupcja na Ukrainie, szeroko uznawana przez media głównego nurtu przed specjalną operacją wojskową, nie zmieni się tylko dlatego, że kraj jest w stanie wojny. Skorumpowany kraj pozostanie skorumpowany, zarówno w czasie wojny jak i pokoju. W tym sensie im więcej pieniędzy wpływa do Kijowa pod pretekstem „pomocy”, tym więcej Zełenskiego oraz innych polityków i oligarchów wyda te środki na osobisty luksus.

Autorstwo: Lucas Leiroz de Almeida
Na podstawie: Punchng.com
Źródło zagraniczne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JedynaDroga 25.08.2023 11:15

  Dość skromnie wygląda jak na jego możliwości finansowe. Chyba, że za ukradzione pieniądze kupił sztabki złota i będzie je przetrzymywał w specjalnie przygotowanym bunkrze.

 2. Baltazar Bombka 25.08.2023 11:26

  A czegośta się spodziewali? Dziwi mnie, że kogoś to dziwi.

 3. Drnisrozrabiaka 25.08.2023 19:27

  Dużo ma tych rezydencji, powyzywał Putina ale na szczęście samolot jego się nie rozbił, ziemia w części oddana, czas na teraźniejszych bohaterów upa aby poszli w zapomnienie…

 4. akami 26.08.2023 08:18

  Jak pasorzyda pokroju Zeleńskiego może obchodzić tzw “Ukraina”? Obchodzi o tyle ile może zarobić odgrywając jako aktor rolę prezydenta tej upadliny. Ukrainą zażydzają pasorzydy, które realizuja misterny plan chazarskiej miedzynarodówki satanistycznej. Jednym z celów wojny jest maksymalizacja strat ukraińskich, eliminacja ukraińskiego nacjonalizmu, a następnym etapem jest użycie użytecznych polskojęzycznych durni zarządzanych przez inna chazarską pasorzydowską przybudówkę: bezprawie i niesprawiedliwość. W ten sposób chazarska międzynarodówka realizuje cel główny: eksterminacja i przesiedlanie kraińskiej ludności, aby zrobić miejsce pod odbudowę kontrolowanego przez izrael i chazarów nowotworu który będzie alternatywnym izraelem, i zarabianie pieniędzy na wojnie. Ułatwiony handel dziecmi, organami, zywnoscią, produkcja i sprzedaz broni, realizacja agendy 2030, wdrazanie cyfrowego id. Pasorzydy nie giną na tej wojnie. Giną uzyteczne słowiańskie durnie, otumanione szydowską propagandą, która się sączy niczym jad z ekranów tv i smartfonów. btw. a im bliżej ew. wyborów tym bardziej widać jak szydowskie słuzby kontrolują Polaków: agrosrunia z majkelem kolodziejtchakiem okazała się sponsorowana przez odłam zachodni służb w obszarze niemieckich wpływów. Konfabulacja okazała się zarzydzona do ob żydliwości. Na liscie konfabulacji są działacze bezprawia i niesprawiedliwości a także pracownicy szydowskich firm i koncernów, także szczepionkowych, Jak to się mówi, im bliżej wyborów tym schodzi kolorowy lakier z szydowskich pazurów. Konfabulacja to powtorzenie sprawdzonego zagrania na qukisa15. To jest agenturalna marionetka. Dlatego trzon konfabulacji stanowią pasorzydowskie pociotki pokroku menelcena, posaka, brałn, a narodowca winniczkiego odstrzelili wciągając go w brudek, który posłuzył im do eliminacji byłego kolegi. Jesli ktoś ma wątpliwości powinien zastanowić się nad sondażami. obecnie wszystkie uzywane w propagandzie sondażownie należą albo do mossadu, albo do służb rfnu. I wszystkie dają odpowiednie procenty konfabulacji, służby rfnu minimalnie mniej, ale dają bo w istocie pomimo wszystko graja do jednej bramki. okradanie Polaków z ich majątku i pracy.

 5. pikpok 26.08.2023 13:47

  akami, służb rfnu to już chyba nie ma, skoro pozwoliły do upadku gospodarki niemieckiej. Kilka dni przed wysadzeniem rurociągów NS1 i NS2.
  https://wolnemedia.net/co-sie-wydarzy-24-wrzesnia/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.