Zbliżeniowe wspomaganie

Opublikowano: 28.12.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 816

Amsterdam testuje kurtki dla żebrzących z opcją płatności zbliżeniowej.

Tutejsza agencja reklamowa N = 5 stworzyła kurtki z wszytym czytnikiem kart oraz ekranikiem LCD, który wyświetla instrukcję obsługi. W ten sposób można komuś przekazać 1 EUR.

“Ludzie mają przy sobie coraz mniej gotówki. Poza tym, jeśli dasz bezdomnemu pieniądze, nie wiesz, na co je przeznaczy”. Kurtka rozwiązuje te problemy. Ustalona drobna suma trafia na konto, którym zarządza schronisko dla bezdomnych. W Holandii w wielu takich ośrodkach trzeba zapłacić 5 euro za noc. Resztę datków można przeznaczyć na inne cele, np. kursy zawodowe czy przyszły czynsz.

“Możemy zaoferować bezdomnym coś więcej niż ciepłe Święta. Dajemy im perspektywy” – podsumowuje Jan Jesse Bakker, projektant kurtki.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: OddityCentral.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sync 28.12.2016 14:20

    To już szczyt szczytów. A może tak państwo weźmie odpowiedzialność za swoją nieudolną politykę i deficytowy system, który podtrzymuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.