Zbiorowe samobójstwa gryzoni w holenderskim mieście

Opublikowano: 04.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 366

W holenderskim mieście Hommerts doszło do dziwnego zbiorowego samobójstwa zwierząt. W ciągu zaledwie trzech dni ponad 500 gryzoni, przeważnie myszy, zginęło, ale nikt nie wie dlaczego. Przed śmiercią zachowywały się jak zombie.

https://www.youtube.com/watch?v=J6zQMw6CQlA

Mieszkańcy miasta spotykali dziesiątki martwych gryzoni, rozrzuconych na chodnikach. W sieciach społecznościowych pojawiło się od razu wiele zdjęć dokumentujących to dziwaczne zjawisko.

Myszy zbierały się w obrębie miasta na dachach budynków i spadały z nich na chodnik, przeważnie ginąc z powodu upadku z wysokości. Z jakiegoś powodu myszy zamiast zatrzymać się na skraju budynku, szły dalej w otwartą przestrzeń, tak jak lemingi spadające ze skarpy. Niektóre z nich przed śmiercią podskakiwały co powodowało upiorne skojarzenia do zombie. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić takiego zachowania gryzoni.

Na podstawie: Sneekernieuwsblad.nl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Dawid 04.07.2019 12:27

  A nie ma tam 5G?

 2. Collega 04.07.2019 12:49

  Może jest Legion… 😉
  (Ewangelia Marka 5:8-13)

 3. radical3dom 04.07.2019 13:17

  Pewnie to fajw dżi

 4. Krokodylowy 04.07.2019 14:31

  Nikt nie wie dlaczego i nikt nie dochodzi prawdy. Jakiś czas temu oglądałem dokument o hipotetycznym końcu ludzkiego gatunku. Jedną z opcji była mutacja grzyba Ophiocordyceps unilateralis, który wywołuje u mrówek niepohamowaną potrzebę wspinania się jak najwyżej. Następnie mrówka ginie, a grzyb zjadając jej ciało rozprzestrzenia zarodniki z wysokości. W wersji zmutowanej grzyb miał się przenieść na ludzi i również wywoływać przymus wspinaczki, a następnie śmierci o rozwiania zarodników na wietrze… I tak powstała epidemia zombie, którą od jakiegoś czasu straszą w Hollywood.

 5. Maximov 05.07.2019 09:48

  Może ktoś testował jakieś urządzenia odstraszające przeciw gryzoniom np. na bazie np. ultradźwięków?
  Odpowiednio rozmieszczone w piwnicach i uruchomione równocześnie mogłyby powodować ucieczkę gryzoni w górę i późniejszy upadek.
  Swoją drogą wspaniała skuteczność.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.