Zbiorowe samobójstwa gryzoni w holenderskim mieście

Opublikowano: 04.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 109

W holenderskim mieście Hommerts doszło do dziwnego zbiorowego samobójstwa zwierząt. W ciągu zaledwie trzech dni ponad 500 gryzoni, przeważnie myszy, zginęło, ale nikt nie wie dlaczego. Przed śmiercią zachowywały się jak zombie.

https://www.youtube.com/watch?v=J6zQMw6CQlA

Mieszkańcy miasta spotykali dziesiątki martwych gryzoni, rozrzuconych na chodnikach. W sieciach społecznościowych pojawiło się od razu wiele zdjęć dokumentujących to dziwaczne zjawisko.

Myszy zbierały się w obrębie miasta na dachach budynków i spadały z nich na chodnik, przeważnie ginąc z powodu upadku z wysokości. Z jakiegoś powodu myszy zamiast zatrzymać się na skraju budynku, szły dalej w otwartą przestrzeń, tak jak lemingi spadające ze skarpy. Niektóre z nich przed śmiercią podskakiwały co powodowało upiorne skojarzenia do zombie. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić takiego zachowania gryzoni.

Na podstawie: Sneekernieuwsblad.nl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

A nie ma tam 5G?

Collega
Użytkownik

Może jest Legion… 😉
(Ewangelia Marka 5:8-13)

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Pewnie to fajw dżi

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Nikt nie wie dlaczego i nikt nie dochodzi prawdy. Jakiś czas temu oglądałem dokument o hipotetycznym końcu ludzkiego gatunku. Jedną z opcji była mutacja grzyba Ophiocordyceps unilateralis, który wywołuje u mrówek niepohamowaną potrzebę wspinania się jak najwyżej. Następnie mrówka ginie, a grzyb zjadając jej ciało rozprzestrzenia zarodniki z wysokości. W wersji zmutowanej grzyb miał się przenieść na ludzi i również wywoływać przymus wspinaczki, a następnie śmierci o rozwiania zarodników na wietrze… I tak powstała epidemia zombie, którą od jakiegoś czasu straszą w Hollywood.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Może ktoś testował jakieś urządzenia odstraszające przeciw gryzoniom np. na bazie np. ultradźwięków?
Odpowiednio rozmieszczone w piwnicach i uruchomione równocześnie mogłyby powodować ucieczkę gryzoni w górę i późniejszy upadek.
Swoją drogą wspaniała skuteczność.