Zatrzymany kandydat na prezydenta usłyszał zarzuty

Opublikowano: 26.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1180

Zatrzymany w sobotę kandydat na prezydenta w tegorocznych wyborach Paweł Tanajno usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

Moment naruszenia nietykalności widać na poniższym filmie. W zwolnionym tempie bardzo dokładnie widać jak policjant wbiegł Pawłowi Tanajno przed nogi, aby go po prostu staranować, a ten złapał policjanta i pomógł mu uniknąć przewrócenia się na ziemię. Teraz prokuratura na wniosek policji oskarża go o naruszenie nietykalności policjanta.

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że zatrzymany podczas sobotnich protestów przedsiębiorców i rolników w Warszawie Paweł Tanajno usłyszał zarzuty, związane z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów.

Jak przypomina Radio Zet, w sobotę Komenda Stołeczna Policji poinformowała za pośrednictwem „Twittera” o zatrzymaniu kandydata na prezydenta. „Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji” – napisała KSP na „Twitterze”.

Na niedzielnym posiedzeniu Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie zażalenia na zatrzymanie Pawła Tanajno sąd uznał, że było ono legalne zasadne i prawidłowe. „O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem” – poinformował Sylwester Marczak, dodając, że czynności wobec zatrzymanego są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Dziś po południu sąd podjął decyzję o zwolnieniu Pawła Tanajno. Jego sprawą sąd zajmie się w trybie normalnym, a nie przyspieszonym, o który wnioskowała policja.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Uzupełnienie (drugi akapit): WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Admin WM 26.05.2020 10:16

  Celowo zrobili tryb zwykły a nie przyspieszony, by odwlekać jak najdłużej (najlepiej na czas po wyborach, gdy nie wpłynie to na poparcie dla kandydata PiS-u) przyznanie się policji do prowokacji politycznej. Na szczęście wszędzie są ludzie ze smartfonami i filmują zachowania policji. To jedyny sposób dowiedzenia, że policja prowokuje starcia z obywatelami i fałszywie oskarża o „naruszenie cielesności policjanta”. Czy za składanie fałszywych zeznań policjanci nie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności?

 2. sga 26.05.2020 10:23

  Jakie to ma znaczenie.
  Zamowienie zostalo zrobione, policja wykonala. Proste.
  Ten kandydat to polak czy tez przyozdobiona rodzina jak u dudy, komorowskiego itd

 3. Urnelius 26.05.2020 15:04

  Ten facet nie reprezentuje przedsiębiorców – nikt go nie wybrał. To samozwańczy watażka, którego celem jest rozróba. Znaczna część tamtych ludzi to zwykli zadymiarze, część tylko to przedsiębiorcy. W ten sposób spalono szanse na realny strajk przedsiębiorców, bo dano jakiegoś pajaca, “kandydata na prezydenta” itd. Ten człowiek miał zrobić zadymę. Pytanie jest, dla kogo pracuje, bo na pewno nie dla przedsiębiorców. PiS zyskuje, bo pomysł strajku przedsiębiorców jest spalony, a KO zyskuje, ponieważ przedstawia PiS jako państwo policyjne, gdzie pałuje się – nielegalne przecież – demonstracje. Pytanie brzmi – dlaczego KO nie zgodziła się na protest, który mógłby im posłużyć. Sądzę, że właśnie z powodu konieczności użycia siły w przypadku nielegalnego gromadzenia się.

 4. Stanlley 26.05.2020 15:46

  Zobaczcie jak wyglądało zatrzymanie Pawełka :
  https://youtu.be/kMY_pAjcHfQ?t=1244

  facet sobie czekał – patrzy niby w telefon a jak idą grzecznie idzie – ma rolę do odegrania i nic więcej.

  Nie zauważyliście że te “protesty” są sztucznie nagłaśniane? Jak to jest że 200 osób zebrało się w 3 milionowym mieście a larum jest na cały kraj? Przecież to na kilometr śmierdzi!

 5. hashi 27.05.2020 01:52

  Bolek czy nie ktoś musi ludzi wyprowadzić na ulice. Nie widzę tu ataku na policje.
  Przedsiębiorcy dostają po dupie. Poza nimi było wielu oburzonych obywateli całą tą fikcyjną pandemią, nazywanie ich zadymiarzami to czyste skurczysyństwo.
  Mamy konstytucyjne prawu do buntu wobec dyktatury okupacyjnej władzy.
  Mamy prawo sprzeciwu wobec totalitaryzmu korporacji.
  https://www.zawodowy-polak.pl/index.php?title=Dekret

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.