Zaszczepieni w Niemczech noszą opaski

Opublikowano: 10.12.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2229

W niektórych landach w Niemczech wprowadzone przez sklepy zostały opaski dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Każdy klient jest więc raz dziennie sprawdzany pod tym kątem, po czym dostaje wspomniane oznaczenie i może do końca dnia korzystać z oferty proponowanej przez placówki handlowe.

Niemcy z powodu czwartej fali pandemii koronawirusa wprowadziły nowe obostrzenia. Są one przy tym znacznie surowsze niż w naszym kraju. W Polsce wprowadzono limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych, natomiast za naszą zachodnią granicą do niektórych sklepów nie mogą wejść osoby niezaszczepione. Dotyczy to wszystkich placówek poza spożywczymi, aptekami i drogeriami.

Przedstawiciele niemieckiego handlu twierdzą, że sprawdzanie zaszczepienia bądź ozdrowienia każdej osoby byłoby męczące, a przede wszystkim tworzyłoby duże kolejki przed sklepami. Znaleziono na to inny sposób. Każdy klient jest więc sprawdzany raz dziennie. Otrzymuje wówczas opaskę do końca dnia może bez problemu korzystać z usług wszystkich placówek handlowych.

Na razie opisane wyżej rozwiązanie wprowadzone zostało w niektórych landach, w tym w Nadrenii-Palatynacie. Niemieccy przedsiębiorcy uważają jednak, że powinno ono znaleźć zastosowanie na terenie całej Republiki Federalnej Niemiec.

Na podstawie: PolsatNews.pl, RadioZet.pl, Welt.de
Zdjęcie: Heidelberg24.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Jack Ravenno 10.12.2021 12:57

  Nur fur geimpfte.

  Moje gratulacje.

 2. bboyprezes 10.12.2021 13:15

  Pomysł chyba zaczerpnięty na bazie doświadczeń z lat 1939-1945…

 3. BANDZIORkaq 10.12.2021 14:40

  O tak, III rzesza reaktywacja plus, Hitler przewraca się w grobie, stracił pozycję lidera w dziedzinie holocaustu, ale akcja. Będzie co wnukom opowiadać , o ile nie dopadną nas że szprycą, i te wnuki się pojawią, bo to też nic pewnego.

 4. Aksamitny 11.12.2021 00:21

  Ja się boję. To jest szaleństwo! Co dalej?!? Ktoś z użytkowników pisał, że tylko malkontenctwo pojawia się w komentarzach. Jak mam się cieszyć życiem, gdy dookoła wprowadza się metody rodem z czasów IIWŚ i najmroczniejszych filmów/powieści futurystycznych?… Do tego zima za oknem ;P

 5. Fenix 11.12.2021 08:06

  Noszą opaski , ” na oczach ” ? Prowadzi głuchy ślepego !

 6. hashi 11.12.2021 13:35

  Trwa III wojna światowa elit władzy z ludźmi. Ci psychopaci użyją wszelkich możliwych środków do utworzenia nowego totalitarnego ładu. Czy to się komuś podoba czy nie. Wnuki o tym się nie dowiedzą, bo żadna taka informacja nie pojawi się w podręcznikach, a to co w sieci zostanie na zawsze wymazane. Nasi potomkowie będą myśleć że tak było od zawsze nie będą znali pojęcia wolności i własności. Przeciwnicy i głosiciele prawdy zostaną evaporowani czyli wymazani z systemu. Albo pokochasz nowy matrix albo on cie wydali, zamknie w obozie dla foliarzy, obedrze ze wszystkiego co posiadasz. Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość, kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość. Iście Orwelowski scenariusz nam szykują.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.