Zamieszki w Mielcu. Cygan próbował przejechać Polaków

Opublikowano: 29.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1252

Na jednym z osiedli w Mielcu doszło w niedzielę do starć pomiędzy Polakami i Cyganami. Miały one związek z wydarzeniami z początku czerwca, gdy polski chłopak został pobity przez cygańskiego nastolatka. W trakcie niedzielnej bójki jeden z Cyganów próbował przejechać samochodem grupę Polaków, ale policjanci przesłuchali go… w charakterze świadka.

Napięcia na osiedlu przy ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu trwają od początku czerwca. Właśnie wówczas w rejonie Parku Leśnego „Górka Cyranowska”, szesnastoletni polski chłopak został pobity przez rok młodszego Cygana. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, a Polak stracił dwa zęby. Niedługo potem w rejonie wspomnianego osiedla pojawiły się napisy krytyczne wobec cygańskiej społeczności.

W niedzielę pojawiła się natomiast na nim grupka Polaków, najprawdopodobniej znajomych pobitego chłopaka, którzy zamierzali odpowiedzieć na pobicie swojego kolegi. Co prawda w wyniku starć nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, tym niemniej policja opanowywała sytuację przez kilka godzin. Funkcjonariusze przybyli zresztą na miejsce także z okolicznych miejscowości znajdujących się w województwie podkarpackim.

Policjanci chwalą się, że ich działania „zapobiegły naruszeniu porządku publicznego i doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku”. Nie wszyscy jednak okazali się spokojni, bo jeden z Cyganów próbował przejechać grupkę Polaków samochodem. Został on już zresztą zatrzymany i przesłuchany, tłumacząc swoje postępowanie poczuciem zagrożenia ze strony Polaków.

Do próby przejechania samochodem grupy Polaków nie odniósł się Roman Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Romów w Polsce. W rozmowach z mediami wyraził on natomiast zaniepokojenie możliwością wybuchu kolejnych zamieszek, które nawiązywałyby do wydarzeń mających miejsce w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas w Mławie, Oświęcimiu i Koninie również doszło do starć będących odpowiedzią na cygańską przestępczość.

Na podstawie: PolsatNews.pl, Hej.mielec.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o