Zakaz odgrywania piłki głową podczas gry w piłkę nożną

Opublikowano: 29.02.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1436

Nowe wytyczne w szkołach w Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej, dotyczące uczniów uczestniczących w zajęciach z piłki nożnej. W placówkach edukacyjnych oraz klubach sportowych zostanie wprowadzony zakaz odgrywania piłki głową.

Nowe wytyczne pojawiły się w poniedziałek i są skutkiem wyników najnowszych badań przeprowadzonych przez FIELD. Naukowcy po raz pierwszy wykryli, że związek między regularnymi – wydawałoby się że nieszkodliwymi – niewielki wstrząsami i uderzeniami głowy (na przykład w grze w piłkę nożną), a ryzykiem zachorowania i śmierci z powodu chorób neurodegeneracyjnych.

Badanie wykazało, że to właśnie piłkarze aż 3,5 razy częściej chorowali w późniejszych latach na demencję i byli narażeni na śmierć z powodu chorób wyniszczających mózg.

Nowe zasady zostają wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym w placówkach edukacyjnych i sportowych w Wielkiej Brytanii. W poniedziałek, tuż po ogłoszeniu wyników badań i związanych z nimi wytycznych, związki piłkarskie z Anglii, Irlandii Północnej i Szkocji niezwłocznie wydały oświadczenia o przyjęciu zmian.

Dzieciom ze szkół podstawowych zakazano gry w piłkę nożną podczas treningu na podstawie nowych wytycznych wydanych przez angielskie, północnoirlandzkie i szkockie stowarzyszenia piłkarskie.

Jak podaje dziennik „Evening Standard”, w zmianach stwierdzono, że zakaz obejmie dzieci ze szkół podstawowych, czyli poniżej 12. roku życia, ponieważ u młodszych dziecki struktury mózgowe są bardziej wrażliwe na urazy. Dzieci między 12 a 16 rokiem życia będą stopniowo wdrażane do stosowania tej techniki piłkarskiej.

Zdjęcie: jarmoluk (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.