Zagrożenie czyhające w „bezpiecznym” plastiku

Opublikowano: 24.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2034

Plastikowe naczynia, które nie zawierają bisfenolu A, stanowią takie samo zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, jak analogi zawierające niebezpieczny związek chemiczny. Odkrycia dokonali naukowcy z Uniwersytetu Missouri. Wyniki badań opublikował „Medical Xpress”.

Autorzy badali wpływ bisfenolu S (BPS), substytutu bisfenolu A na łożysko myszy, imitując w ten sposób wpływ związków chemicznych na ciężarne i ich nienarodzone dzieci. Okazało się, że BPS we krwi matki może być przenoszony na płód przez łożysko, które jest głównym źródłem serotoniny niezbędnej do rozwoju mózgu zarodka. A związki chemiczne w tym organie mogą prowadzić do wrodzonych zaburzeń neurologicznych.

Naukowcy zauważyli, że BPS zmniejsza poziom serotoniny w łożysku. Z kolei bisfenol A może powodować zaburzenia hormonalne, takie jak wady rozwojowe układu moczowo-płciowego, niepłodność, otyłość i rak.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.