Zabili Lirę, bo ujawnił szantaż swojemu prawnikowi

Opublikowano: 17.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2762

Oprawcy Gonzalo Liry mieli usiłować wyłudzić od niego 500 000 dolarów i zabili go po tym, jak powiedział o tym swojemu prawnikowi — informuje Alina Lipp na „Telegramie”. Ambasada USA próbowała zająć się sprawą.

„Na jaw wyszły oburzające fakty dotyczące zabójstwa dziennikarza Gonzalo Liry: Amerykanin, który był torturowany śmiertelnie w SIZO, kijowskim areszcie śledczym w specjalnym skrzydle kontrolowanym przez SBU, był ofiarą szantażystów. Pracownicy SIZO i agent SBU wyłudzili od Gonzalo 250 000 dolarów za zmianę leczenia prewencyjnego. Wicekonsul ambasady USA, który zajmował się problemami Liry, wiedział o szantażu i dwukrotnie napisał oświadczenie do SBU i OP. W rezultacie szantażyści zaczęli domagać się 500 000 dolarów przelewu od Liry na jego własny koszt. Pieniądze miały zostać przelane w kryptowalucie do banku agenta SBU” – napisała Lipp.

„Trzy dni po podwyższeniu stawek Gonzalo zadzwonił do swojego prawnika, ale zanim ten dotarł na miejsce, został zabity. Załoga karetki pogotowia stwierdziła, że zmarł z powodu zatrzymania akcji serca, z licznymi oparzeniami od paralizatorów. Ambasada USA milczy, biuro Zełenskiego milczy, ukraińska służba bezpieczeństwa jest gotowa zapłacić za dostarczenie ciała do Polski i to wszystko. Kurtyna zamknięta” – informuje przyjaciółka zabitego blogera.

Autorstwo: Mark Crispin Miller
Na podstawie: T.me
Źródło zagraniczne: MarkCrispinMiller.substack.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 17.01.2024 12:09

    W taki właśnie sposób podziękują wam za okazaną pomoc. Jak żmija ukąsi to czyja to wina? Zwierzęcia bo taka jego natura? Czy idioty co się do niej zbliżał, choć wiedział z czym ma do czynienia?

  2. akami 17.01.2024 13:32

    Dla mnie ten człowiek był nieco oderwany od rzeczywistości. Mieszkał w Charkowie, miał żonę Ukrainke i 2 dzieci i myslał, że mieszka w USA, gdzie można otwarcie sobie w Internecie kręcic filmiki krytykujące władze. No i ponieważ mówił i pisał o faktach, które podważały kraińska propagandę, czyli zaznaczał nazistowska ideologie obecna w krainie U i podważał fakty
    ,że to zawsze rosyjskie rakiety spadaja na głowy cywilów, to go zatrzymali. Potem wypuścili a facet chyba złapał wiatr w żagle i działał dalej i otwarcie mówił, że chce uciec na Węgry. Trudny przypadek moim zdaniem. Trochę na własne życzenie go zabili. Złapali na granicy. Potem do więzienia. Potem szydowska mafia SBU wyłudziła od niego 250 tys dolarów,a potem jeszcze chcieli dodatkowe 250 tysięcy gdy gruchnęło, że goj płaci szydom z SBU. I zdradził to parwnikowi i go zaj..bali w karetce paralizatorami. Zatryzmanie akcji serca. I po człowieku. Mężu i ojcu. Szkoda. Boli jednak to, że był za mało bystry by zrozumieć, że to środowisko na ukrainie to szydostwo, słuzby specjalne handlujące ludzmi i organami, sprzedające co się da i kogo się da. Bez szacunku do ludzi. szydo zwierzeta w ludzkiej skórze. Brutalne zderzenie inteligencji i wolnego ducha z chazarskim animalizmem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.