Za osiem lat ludzie mogą zamieszkać na Księżycu

Opublikowano: 22.07.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 820

Amerykańska agencja kosmiczna NASA zamierza w ciągu 8 lat wybudować na Księżycu stację, w której na stałe zamieszkają astronauci.

Jak pisze „Daily Star”, wdrożenie tego programu stało się możliwe dzięki konkurencji prywatnych firm w zakresie dostaw ładunków kosmicznych.

“To, co stało się z komercyjnym przemysłem kosmicznym wkrótce wpłynie na komercyjny przemysł na Księżycu. Jestem przekonany, że te dwie branże mają ze sobą wiele wspólnego” – powiedział dyrektor wykonawczy Moon Express Bob Richards.

NASA przy współpracy z prywatnymi firmami chce już w przyszłym roku wysłać na naturalnego satelitę Ziemi różne zautomatyzowane narzędzia naukowe.

W grudniu 2017 roku prezydent USA Donald Trump mówił o potrzebie wznowienia programu misji księżycowych, który zawieszono w 1972 roku.

Na podstawie: Daily Star
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 24.07.2018 15:05

    Aż dziw bierze że od 1972 nic się nie działo w tej sprawie.
    Zakładam że bazy już tam mają od dawna.
    Raczej powinni skupić się na Marsie jak SpaceX.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.