Za dwa lata w ZEA pojawią się pierwsze Robocopy

Opublikowano: 29.04.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Prawdopodobnie każdy z nas kojarzy amerykański film “Robocop” – kiedyś była to jedynie fikcja naukowa, lecz technologia zaszła tak daleko, że niektóre kraje rozważają możliwość wprowadzenia zrobotyzowanych policjantów. Zjednoczone Emiraty Arabskie mają wielkie plany, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w kraju.

Pułkownik Khalid Nasser Alrazooqi, dyrektor działu informatyki i dyrektor generalny Departamentu Inteligentnych Usług w kwaterze głównej policji w Dubaju twierdzi, że funkcjonariusze będą potrzebowali dodatkowej pomocy w związku z nieustannie rosnącą populacją. Mówiąc wprost, Zjednoczone Emiraty Arabskie będą coraz bardziej polegały na robotach, które z czasem będą mogły nawet całkowicie zastąpić człowieka.

W ciągu dwóch następnych lat planuje się wprowadzić specjalne maszyny, które będą patrolować miejsca publiczne. Roboty wyposażone w ekran oraz mikrofon pozwolą obywatelom kraju zadawać pytania lub zgłaszać przestępstwa na policję. Jednak to jeszcze nic – do 2020 roku wprowadzone zostaną zaawansowane autonomiczne roboty, niczym filmowe Robocopy, które będą pełnić rolę funkcjonariusza policji.

Wydaje się to wręcz nierealne, jednak dubajska policja ma takie właśnie plany na przyszłość a od jakiegoś czasu trwają prace nad projektem. Robotyzacja sprawi, że nie trzeba będzie zatrudniać kolejnych ludzi do pracy. Dobrze wyposażone maszyny zapewne idealnie sprawdzą się w tłumieniu zamieszek.

Na podstawie: khaleejtimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

może na islam będą nawracać

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

No właśnie. Będą się modlić 5 razy dziennie a może będą aresztować tych co się nie modlą o danej godzinie? Będą bardziej cięte na chrześcijan? Tak w ogóle to po co im takie zabawki skoro przestępczość tam jest marginalna, ponieważ wszyscy śpią na kasie.

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

@BrutulloF1
Po co im Robocop, który spełni każde ich żądanie i który nie będzie robił przerw na modlitwę, skoro śpią na kasie ? Serio pytasz ? Ps. Śpią na kasie.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ