Z „YouTube” usunięto kanał Wojciecha Sumlińskiego

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2244

– Mówiliśmy o książce „Powrót do Jedwabnego” i o filmie pod tym samym tytułem. Po półgodzinie po tej konferencji prasowej, cenzura objęła już nie tylko spotkania i prelekcje oraz wyświetlanie tego filmu, ale okazuje się też, że wszystkie filmy „Powrót do Jedwabnego” zostały zdjęte z YouTube. Mamy zatem do czynienia z cenzurą – zaznacza poseł Konfederacji Robert Winnicki.

– Spotkaliśmy się dzięki życzliwości i zaangażowaniu posła Winnickiego, żeby porozmawiać o tym bezprecedensowym działaniu oraz o cenzurze, która dotknęła zarówno książkę jak i film „Powrót do Jedwabnego”. Rozmawiamy o cenzurze, o blokowaniu spotkań, o blokowaniu kin w Polsce, o naciskach na ludzi, którzy pomogli nam w realizacji tego filmu. Mamy do czynienia z niesamowitą cenzurą oraz z bezprzykładną nagonką. Bezpośrednim efektem tego, o czym dzisiaj mówimy, jest cenzura do potęgi entej. Zniknęły wszystkie materiały dotyczące filmu, który miał kilka milionów wyświetleń i ten film był emitowany z setek kanałów. Nie znajdziecie go już na YouTube – dodaje dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

– To jest coś nieprawdopodobnego. YouTube cenzuruje i usuwa wszystkie filmy na wszystkich kanałach. Łącznie około 4 miliony osób obejrzało film „Powrót do Jedwabnego”. W filmie przedstawiane są tylko fakty, a mimo to film jest usuwany. Jest to globalna komuna i dziennikarze nie mogą publikować swoich treści, gdyż są one usuwane z YT. Mam nadzieję, że kiedy zbierzemy się gromadnie, to zwalczymy tę cenzurę – wyraża swoje niezadowolenie wobec cenzury na YouTube Marcin Rola z telewizji wRealu24.

Na podstawie: Wolnosc.tv
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Wiedziałem, że tak będzie. Dlatego film – za publiczną namową Wojciecha Sumlińskiego – wgrałem na inny serwer. Możecie go zobaczyć TUTAJ.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. qhashbba 03.10.2021 20:40
 2. robcioRR 03.10.2021 23:26

  No wlasnie pobralem sobie wczoraj z CDA i mam yt w glegokim powazaniu. Komuna wrocila….szydokomuna …..

 3. clanpapa 04.10.2021 05:54

  Naprawde nie rozumie dlaczego wybitne jednostki nadal uzywaja You Tube !!! Przeciez istnieje nie cenzurowalna platforma Bitchute gdzie mozna wstawiac swoje filmy i swoje podejscie do polityki.Tam jest wolnosc slowa a nie jak w You Tube !!!

 4. RastaMan 04.10.2021 07:38

  clanpapa

  Ludzie korzystają z YouTube zamiast Bitchute z tego samego powodu z jakiego kupujesz telefon “Samsung” a nie ” Oppo” bądź korzystasz z google a nie z bing. Karty zostały rozdane i to się już nigdy nie zmieni

 5. Admin WM 04.10.2021 09:05

  „dlaczego wybitne jednostki nadal używają You Tube”

  Bo zasięg Bitchute, itd. jest mały (a chcą docierać do dużej liczby osób a nie wąskiej grupki), a bogactwo treści ubogie. Trzeba lat promocji BitChute i wpadek YouTube, by choć trochę się to zmieniło (tzn. by ludzie zmigrowali na inne platformy wideo). Chciałbym np. na WM wklejać ilustracje wideo do wiadomości z BitChute a nie z YouTube, ale praktycznie na BitChute nie ma filmów na bieżące tematy. Chciałbym, by to się zmieniło. Podobnie jak z Facebookiem – póki nie cenzurowali WM, było sporo wejść, odszedłem z FB, ale wejścia z kilku innych mediów społecznościowych (Telegram, Minds, Lurker) dają niezauważalne w statystykach rezultaty. Ale wierzę, że po kilku latach, gdy uciekinierów z FB będzie coraz więcej, zacznie to procentować. Na razie najwięcej nowych użytkowników obserwujących rośnie WM na Telegramie. Na Mindsie bardzo wolno, ale też do przodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.