Z powodu unijnych regulacji pracę straci pół tysiąca osób

Opublikowano: 07.01.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2649

Należąca do włoskiego koncernu Fiat fabryka FCA Powertrain Poland w Bielsko-Białej przygotowuje się do zakończenia działalności. Związki zawodowe otrzymały już informację o planowanym rozwiązaniu umów ze wszystkimi pracownikami. Likwidacja zakładu jest związana z polityką klimatyczną Unii Europejskiej i ze spadkiem zapotrzebowania na silniki spalinowe.

W ubiegłym roku założona w 2003 roku fabryka zwolniła prawie 300 osób. Związkowcy nie ukrywają więc, że spodziewali się kolejnych cięć etatów. Od lutego do grudnia bieżącego roku FCA Powertrain Polan ma rozwiązać umowę z kolejnymi 468 osobami, czym zajmie się wyznaczony likwidator.

Zakłady w Bielsku-Białej mają pracować jeszcze tylko parę miesięcy. W marcu zakończona zostanie produkcja jednostek GSE, w kwietniu SDE, a do końca maja fabryka ma przestać dokonywać obróbki SDE.

Przedstawiciele firmy mówią wprost, że likwidacja zakładu związana jest z regulacjami wprowadzonymi przez Komisję Europejską, dotyczącymi zakazu sprzedaży od 2035 roku silników spalinowych W związku z unijną polityką klimatyczną już w tej chwili spadło zapotrzebowanie na nowe jednostki napędowe.

Na podstawie: Motoryzacja.Interia.pl, Auto-Swiat.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 07.01.2024 13:07

    Był czas kiedy można było ekoszaleńców powstrzymać. Dziś jest już za późno. Szkody przez nich wyrządzone są nieodwracalne.

  2. Venom 07.01.2024 16:14

    Pos nie był doskonały ale bronił w jaki mógł sposób Przed unią ,teraz będziecie mieli na co zagłosowaliscie

  3. emigrant001 07.01.2024 17:11

    kiedy pierwszy transport inżynierów i lekarzy z Niemiec?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.