Samochód, który nie reaguje na wciskanie hamulca

Opublikowano: 29.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 956

Fiat Chrysler wycofuje ponad 5,3 miliona pojazdów sprzedanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie z powodu problemów z wyłączaniem tempomatu (cruise control). Producent radzi kierowcom, by nie korzystali z tej funkcji do czasu wgrania nowego oprogramowania. Teraz gdy funkcja tempomatu jest włączona, podczas przyspieszania może wystąpić błąd. Wtedy samochód nie reaguje na wciskanie pedału hamulca, nie można też wyłączyć funkcji cruise control przyciskiem. Pomaga tylko zmiana biegu na „Park”. Żeby zatrzymać auto trzeba przełączyć bieg na neutralny i hamować na siłę. Problem wykryto podczas sprawdzania komputerów pokładowych w samochodach.

Nie ma żadnych doniesień o wypadkach spowodowanych usterką. Fiat Chrysler przeprowadził przegląd skarg składanych przez klientów i znalazł jedną, w której chodziło o wadliwe działanie tempomatu. Skarga wpłynęła do National Highway Traffic Safety Administration od kierowcy z Olathe, Kansas, który jechał wypozyczonym dodge’em journey z 2017 roku. Miał na liczniku około 70 mil na godzinę, gdy nagle wycieraczki same się włączyły. Samochód przyspieszał i nie mógł przestać, a tempomatu nie dało się wyłączyć. Kierowca hamował z całej siły, mówi, że hamulce się paliły, i udało mu się w końcu jakoś zjechać na pobocze. Przełączył wtedy bieg na parkowanie.

Do naprawy wycofanych jest 15 modeli jeepa, dodge’a i ram z sześciu lat, z silnikami benzynowymi i automatyczną skrzynią biegów. 4,8 miliona zostało sprzedanych w USA, 490 000 w Kanadzie i nieznana liczba w Meksyku. Klienci mają dostać powiadomienia. Modele, w których mogą występować usterki to: Ram 1500 (model 2014-19), Ram 2500, 3500, 4500 i 5500 (modele z lat 2014-2018); Chrysler 200 (model 2015-2017), Chrysler 300 (model 2014-18), Chrysler Pacifica (2017, 2018); Dodge Challenger (2014-2018), Dodge Charger, Journey i Durango (modele z lat 2014-2018); Jeep Cherokee i Grand Cherokee (2014-18) i Jeep Wrangler z 2018.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.