„YouTube” regularnie cenzuruje rosyjskie media

Opublikowano: 24.04.2021 | Kategorie: Media, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 660

Większość apeli Roskomnadzoru (Federalna Służba Nadzoru Komunikacji, Technologii Informatycznych i Komunikacji Masowej) do administracji serwisu „YouTube” z żądaniem zdjęcia ograniczeń z materiałów rosyjskich mediów pozostała bez odpowiedzi, oświadczyła służba prasowa resortu.

„W sumie od początku 2020 roku Roskomnadzor wysłał administracji serwisu 29 pism, z czego 7 z nich w powtórnym żądaniem zdjęcia ograniczeń z rosyjskich mediów i ich materiałów”, wyjaśnił Roskomnadzor w odpowiedzi na zapytanie. Duża część pism resortu pozostała bez odpowiedzi, podkreślono.

Roskomnadzor uważa, że tego typu działania amerykańskiego firmy internetowej „naruszają kluczowe zasady swobodnego rozpowszechniania informacji, są aktem cenzury i ograniczają dostęp rosyjskich użytkowników do społecznie znaczącego kontentu”.

Przypomniano, że 24 lutego moskiewski sąd miejski pozostawił w mocy decyzję tagańskiego sądu Moskwy, który zobowiązał firmę Google (właściciel serwisu YouTube), aby nie przeszkadzano w swobodnym dostępie do filmu „Bisłan. Film Aleksandra Rogatkina” na „YouTube”. Wcześniej w październiku 2020 roku, sąd rejonowy przyjął powództwo stołecznej prokuratury, zobowiązując firmę Google, aby zdjęła ograniczenia dostępu do tego filmu.

Według danych Rozkomnadzoru „w 2020 roku serwis YouTube 9 raz ograniczył dostęp do kont rosyjskich mediów i 3 razy do ich materiałów, a w ciągu 4 miesięcy 2021 roku zostały zablokowane 3 konta i 5 materiałów rosyjskich mediów”. Ograniczenia objęły m.in. oficjalne konta NTV, Rossiya 24, TVC, Russia Today, Sputnik.

„Ze strony „YouTube” brak uprzedzeń i cenzury. Poważnie podchodzimy do tych spraw. Szanujemy i cenimy kulturalno-historyczny kontent i, jeżeli jest on na wideo, bierzemy go pod uwagę. Ale bierzemy także odpowiedzialność przed młodą widownią. (…) Uważnie przyglądamy się takim filmom i na początku filmu umieszczamy ostrzeżenie o scenach, które mogą szokować niektórych widzów”, zaznaczył Pancini, dodając, że „tak działa YouTube na całym świecie”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Matylda
Użytkownik
Matylda

Właśnie sSussan Wójcicki otrzymała nagrodę za krzewienia wolności cenzury! Szoł jest coraz śmieszniejsze 😂

Piron
Użytkownik
Piron

Youtube oraz inne pseudo wolnościowe (cenzorskie) media już niedługo pójdą w niebyt, ich arogancja i głupota (cenzurowanie Trumpa, gubernatora Rona DeSan­tisa, Rosji, oraz wszystkich niezgadzających się z ich oficjalną narracją zmiotą te bigtechy z powierzchni ziemi, chciałem napisać sieci) została odnotowana niemalże we wszystkich państwach świata.