Wzrost paraliżów po szczepieniach przeciwko polio

Opublikowano: 17.02.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 570

Liczba przypadków niepoliowego ostrego porażenia wiotkiego, bardziej znanego jako AFP (acute flaccid paralysis) znacząco wzrosła w Indiach po masowych szczepieniach przeciwko polio (choroba Heinego-Medina) za pomocą doustnej szczepionki (OPV) podawanej w ramach szeroko nagłaśnianego programu zwalczania tej choroby.

Według raportu dra Neetu Vashishta i dra Jacoba Puliyela opublikowanego w kwietniowo–czerwcowym numerze “Indian Journal of Medical Ethics” częstość występowania niepoliowego AFP po rozpoczęciu 10 lat temu podawania szczepionki OPV wzrosła 12 razy ponad naturalną częstość występowania tej choroby.

Dr Puliyel, który jest również członkiem Krajowej Technicznej Grupy Doradczej ds. Szczepień oraz Roboczego Zespołu ds. Leków i Zasad Żywnościowych Dwunastego Planu Pięcioletniego powiedział, że wystąpił wyraźny związek pomiędzy wzrostem liczby przypadków AFP i irracjonalnie podawaną szczepionką OPV.

Uważa, że ryzyko zachorowania dzieci poniżej 15 roku życia na niepoliowe ostre porażenie wiotkie (AFP) wynosi w naturalnych warunkach od 1 do 2 przypadków na 100 000. Obecnie częstość występowania AFP w Indiach” jest 12 razy wyższa od oczekiwanego”. W roku 2011 niepoliowego AFP doznało dodatkowe 47 500 dzieci ponad standardową liczbę.

Źródło oryginalne: Deccan Chronicle, Indie, 14.04.2012
Źródło polskie: “Nexus” nr 6 (86) 2012


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.