Wystawa obrazów „Zhen, Shan, Ren” w Polsce

Opublikowano: 25.12.2014 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 452

Międzynarodowa wystawa sztuki “Zhen, Shan, Ren” (“Prawda, Życzliwość, Wytrwałość”) wróciła do Warszawy i trwała od 28 listopada do 13 grudnia 2014 r.

Polski poseł na sejm, ekonomista i były prezydent Warszawy p. Marcin Święcicki przemówił na ceremonii otwarcia wystawy, zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa oraz Stowarzyszenie Falun Dafa. Powiedział, że wystawa pozwoliła światu zobaczyć niesprawiedliwość i brutalność komunizmu w Chinach, a także pozwoliła doświadczyć zasad Falun Gong: Prawdomówności, Życzliwości i Wytrwałości.

“W szczególności obrazy o prześladowaniach praktykujących Falun Gong ukazują, że ludzie żyjący w komunistycznych Chinach tęsknią za pokojem i wolnością” – powiedział p. Marcin.

Poprosił gości na wernisażu, by pamiętali cenę jaką Polska i pozostałe kraje Europy Wschodniej zapłaciły pod rządami komunistów przed ostatecznym odzyskaniem wolności. Powiedział, że wydaje się iż społeczność międzynarodowa zapomniała, że komunizm nadal istnieje w świecie. Chiny, pomimo okropnej sytuacji praw człowieka, były w stanie zorganizować Olimpiadę, a teraz robią interesy z prawie każdym krajem na świecie.

“Nie jesteśmy wolnymi ludźmi, jeśli ludzie wciąż traktowani są jak niewolnicy [przez ich rząd] i brutalnie prześladowani” – powiedział Święcicki.

Pan Huang, przedstawiciel Stowarzyszenia Falun Dafa, przedstawił gościom każdy obraz. Wpisy w księdze gości Pan Adam Borowski, polski działacz opozycji demokratycznej napisał w księdze gości: “Szczery szacunek dla tej unikalnej wystawy, która odzwierciedla wyjątkową duchową moc i siłę”.

Źródło: Clearharmony.net
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. luzak1977 25.12.2014 16:05

    Polski poseł na sejm, ekonomista i były prezydent Warszawy p. Marcin Święcicki przemówił ludzkim głosem? “Nie jesteśmy wolnymi ludźmi, jeśli ludzie wciąż traktowani są jak niewolnicy [przez ich rząd] i brutalnie prześladowani” – hehehe.
    Czy to sztuczny twór zwany Chinami, czy to Polska – nie widzę różnicy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.