Wyrok WSA ws. blokowania portalu WolneMedia.net przez ABW

Opublikowano: 10.07.2023 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7908

Niedawno, po dwóch miesiącach oczekiwania, dotarł do mnie odpis wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. blokowania naszego portalu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiam go w całości poniżej.
Z treści wyroku wynika, że pomyliłem się w kwestii zwrotu za podróż powrotną z Warszawy na Śląsk — sąd uwzględnił to mnożąc ceny biletów dwukrotnie.

Teraz czekamy na decyzję ABW. Jeśli nie zaskarży wyroku WSA do NSA, wyrok uprawomocni się do 31 lipca.

Na koniec ciekawostka. Gdy zadzwoniłem do WSA zapytać, kiedy wyślą mi odpis, dowiedziałem się, że właśnie tego dnia planują go wysłać. Dotarł dwa dni robocze później. Zbieg okoliczności, czy trzymali go na biurku, aż się upomnę?

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. manriusz 10.07.2023 13:02

  Gratulacje po raz kolejny za walkę i upór. Pozdrawiam.

 2. Stanlley 10.07.2023 13:02

  No trzymam kciuki! Jednocześnie bardzo boję się przyszłości – przed wyborami już nie będą robić skandali – bo tym należy nazwać takie zamykanie portalu, ale jeśli znowu wygra jedna z twarzy partii politycnych, jeśli znowu zwykli ludzie, czyli my, nie będziemy mieli przedstawicieli – to bardzo się boję że po koleji będą zamykane prawdziwie nie zależne portale, ludzie uciszani by nie robić konkurencji dla oficjalnego, piorącego mózg przekazu.

 3. hashi 11.07.2023 13:04

  To są kabaliści strasznie boją się karmy. Dlatego nie mogą wprowadzić totalitaryzmu siłą tylko za milczącą zgodą populacji. Jeśli naród będzie się sprzeciwiał stosując różne pisma, marsze i protesty to muszą je respektować.

 4. replikant3d 11.07.2023 19:27

  hashi ,globaliści są socjopatami i psychopatami. Respektują to tylko do momentu kiedy to jest potrzebne. Oni nie boją się ,,karmy,, bo wierzą że ,,diabełek,, którego czczą ich obroni przed skutkami tejże karmy.

 5. Admin WM 31.07.2023 13:03

  Dzwoniłem do WSA dzisiaj by dowiedzieć się, czy wyrok się uprawomocnił. Powiedzieli, że uprawomocnienie trwa 30 dni plus 3 tygodnie. Te 3 tygodnie to pewnie czekanie na ewentualne kwestie pocztowe. Tak więc trzeba poczekać prawie do końca sierpnia.

 6. woma123 04.08.2023 23:51

  No to czekamy, Adminie 🙂

 7. Vaunes 06.08.2023 08:52

  A od kiedy to instytucje czy urzędy czekają na pocztę?!!!

  Gdy obywatel ma określony czas na wykonanie jakiejś czynności np. złożenie pisma, to sztywno trzymają się określonej daty i nawet na jeden dzień spóźnienia nie ma litości )))

 8. Dandi1981 15.08.2023 10:52

  Ja bym sie sadzil dalej za uszczerbek w dotacjach poprzez blokowanie strony o zadosc uczynienie finasowe za stres oraz degresacje tych co zarzadali blokowania.

 9. woma123 22.08.2023 22:57

  HI

  Wyrok chyba się już uprawomocnił, Adminie? Trzy tygodnie od 31 lipca już upłynęły, wydaje mi się. Czyżby ostateczne zwycięstwo? 🙂

  DuDuS

 10. Admin WM 23.08.2023 09:13

  Nie, złożyli skargę kasacyjną do NSA. Sprawa trwa dalej. Jeśli NSA skasuje wyrok wówczas trzeba będzie odwoływać się od niej do Sądu Najwyższego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.