Wymieniono sześć form COVID-19

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3

Naukowcy wyodrębnili sześć podstawowych form przebiegu choroby wywołanej przez koronawirusa – informuje Sky News, powołując się na badania King’s College London.

Eksperci przeanalizowali dane dotyczące objawów, które zaobserwowano u 1600 pacjentów w USA i Wielkiej Brytanii. Okazało się, że obecność pewnych objawów może wskazywać na nasilenie choroby w przyszłości. W rezultacie zidentyfikowano sześć różnych grup rozwoju choroby.

Pierwsze trzy formy scharakteryzowano jako warunkowo łagodne, ponieważ w takich przypadkach tylko od 1,5% do 4,4% pacjentów wymagało pomocy w oddychaniu.

Wśród objawów dwóch pierwszych grypopodobnych form znalazły się bóle głowy, kaszel, bóle gardła i możliwa utrata węchu. Przy pierwszej postaci pacjent może również odczuwać bóle mięśni i bóle w klatce piersiowej. W drugiej formie pacjent ma gorączkę, chrypkę i traci apetyt.

W trzeciej – „żołądkowo-jelitowej” postaci – koronawirus objawia się głównie poprzez biegunkę i utratę apetytu.

Kolejne formy zostały sklasyfikowane przez naukowców jako ciężkie. Objawy czwartej to złe samopoczucie, zmęczenie, gorączka, bóle głowi i w klatce piersiowej, utrata węchu, kaszel i chrypka. Do piątej należy dodać dezorientację, utratę apetytu, bóle gardła i mięśni.

Najpoważniejsza – szósta forma – obejmuje wiele objawów, w tym bóle głowy, utratę węchu i apetytu, kaszel, gorączkę, chrypkę, bóle gardła i klatki piersiowej, zmęczenie, splątanie myśli, bóle mięśni, duszność, biegunkę i bóle brzucha.

Ponad połowa pacjentów z ostatnią formą choroby wymaga hospitalizacji, a wśród osób z pierwszą postacią tylko 16 proc. trafia do szpitala. Eksperci twierdzą, że sklasyfikowanie form koronawirusa będzie przełomem w walce z epidemią i pomoże określić ryzyko powikłań u pacjentów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 2,62 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maria
Użytkownik

Tak, kto czyta wiadomości ze Sputnika, na skutek “rzetelnych” rad będzie chodził w zimie w sandałach. Czytajcie Sputnika !
Hucpa koronavidowiskowa pomnożona 6 razy.

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Jest jeszcze 7my rodzaj, powodujący mózgowa impotencję, niestety rozprzestrzenia się najszybciej . Objawia się noszeniem maski zawsze , nawet w lesie , a także ludziowstręt, zamykalizm domowy i szereg innych powszechnie spotykanych objawów.