Wymiana logo i wyglądu komisariatów

Opublikowano: 25.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Koszt dwuletniego program wymiany symbolu policji i “standaryzacji komend” to ok. 1 mld zł.

Jak tłumaczy MSW, tak ogromna kwota związana jest z faktem, że oprócz wymiany znaku graficznego, komendy w Polsce przejdą „ujednolicenie funkcjonalnych aspektów działalności polskich komend i komisariatów”.

Internauci już wyliczyli, jakie inne działania można byłoby podjąć za miliard złotych. “To jak za 2 Stadiony Narodowe!” – zauważa użytkownik Twittera podpisany Paproocki.

W konferencji MSW, na której przedstawiono nowe logo policji udział wziął podsekretarz stanu w resorcie, Marcin Jabłoński oraz wicekomendant policji, Wojciech Olbryś. – Mieszkańcy powinni bez problemu identyfikować obiekty policyjne – argumentował potrzebę zmiany logo wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński.

Jak pisze w swoim komunikacie rzecznik MSW, Małgorzata Woźniak „Projekt znaku graficznego, zaproponowany przez „Idee”, nawiązuje do funkcjonującego w świadomości obywateli wzoru odznaki policyjnej, tzn. gwiazdy ośmioramiennej”. Do udziału w konkursie na znak graficzny i elementy identyfikacji wizualnej komend i komisariatów policji zaproszono 18 uczestników, z czego do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 10. Do drugiego etapu konkursu przeszło pięciu uczestników, a decyzją sądu konkursowego wygrał zespół Idee z Katowic – Agata Korzeńska i Paweł Krzywda. “Mizeria szkolnictwa artystycznego + 100 punktów za cenę + wytyczne z “burzy mózgów” urzędników + zabezpieczenie się “grupą fokusową” = logo” skomentował na gorąco decyzję MSW, ekspert od wizerunku Eryk Mistewicz.

W związku z wymianą graficzną, również komendy w całej Polsce zostaną przebudowane pod jeden wzór. Pełen program „standaryzacji komend i komisariatów policji” będzie kosztował podatnika ok. 1 mld zł. Według zaleceń tego programu mają się zmienić m. in. wygląd budynku, podświetlenie napisu i wymiana recepcji.

– Jesteśmy zadowoleni, że znaczenie policyjnej odznaki zostało zauważone przy wyborze nowego logotypu – powiedział nadinspektor Wojciech Olbryś.

Jednak to nie temat konferencji prasowej dominował w pytaniach dziennikarzy, a seks-skandal związany z ujawnieniem kompromitującej rozmowy szefa opolskiej policji Leszka Marca z jego podwładną – naczelniczką Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Opolu. Płyta z nagraniem pt. taśma_prawdy_01 trafiła do mediów oraz do posła Prawa i Sprawiedliwości, Tomasza Kaczmarka. O sprawie jako pierwsza poinformowała w czwartek „Nowa Trybuna Opolska”.

Treść rozmowy komendanta ze swoją podwładną dotyczyła ich relacji seksualnej, spraw kadrowych oraz sensacyjnego wątku komendanta powiatowego policji w Strzelcach Opolskich. Naczelniczka informuje swojego przełożonego również o nagraniach, jakie pozyskał Wydział Techniki Operacyjnej (najbardziej tajny wydział policji). – WTO go (Wierzbickiego – red.) nagrywał. Kiedyś robiło jakieś tam historie, podobno jakieś naloty na te prostytutki i po prostu nagrali go. Patrzą, a tam komendant. Wtedy pracował w KWP. Więc ja go nie lubię – mówi policjantka.

Wczoraj MSW wydało komunikat o odwołaniu szefa opolskiej policji. „Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych odwołał nadinspektora Leszka Marca ze stanowiska opolskiego komendanta wojewódzkiego policji. Wniosek o odwołanie szefa opolskiej policji wpłynął od Marka Działoszyńskiego, komendanta głównego policji” – czytamy w komunikacie ministerstwa. Komendant główny policji zlecił również w trybie pilnym kontrolę w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Na pytanie reportera niezalezna.pl dlaczego nie podjęto decyzji o odwołaniu komendanta powiatowego policji w Strzelcach Opolskich, wiceminister SW stwierdził, że „jest zbyt wiele szczegółów których jeszcze nie znamy, by je komentować”.

Autor: Samuel Pereira
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cordis
Gość
Cordis

Standaryzacja i remonty komend to akurat nie jest najgorszy pomysł, ale nie jest na szczycie priorytetów. Nie wiem natomiast jaki cel ma zmiana logo. Najpierw powinni położyć większy nacisk na szkolenia z prawa. Policjanci nawet nie wiedzą kiedy można użyć kajdanek, w tym jest największy problem, w braku wiedzy o swoim zawodzie. Piękny strój dla kulejącego systemu to tylko mydlenie oczu.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

@Raptor
Mnie to bardziej wygląda na gwiazdę dawida na pasiaku :)
Tzn. jakby ja wyciąć z samego pasiaka.

(ubranie więźniów w obozach)

AstroCris
Użytkownik
AstroCris

Za ten miliard będą wszystko wymieniać np mundury i rzeczy na których widnieje stare logo czy tylko nadrukują nowe na już istniejące ‘zabawki’ którymi dysponują?? wg mnie CBA powinno zainteresować się kto zarobi najwięcej na tych zmianach następnie sprawdzić powiązania rodzinne itp.

Raptor
Użytkownik
Raptor

@jestemtu
“Gwiazga Dawida” jest hexa, a to coś jest octa ;)

FralTral
Użytkownik
FralTral

Racja ASTROCRIS!

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

W ogóle powinni te pieniądze przeznaczyć na wykrywanie korupcji w szeregach policji zamiast na zmianę loga które tak nawiasem mówiąc pozostawia wiele do życzenia na tle poprzedniego…
Ale wiadomo nikomu to nie na rękę bo poleciałaby pewnie cała góra :P:P

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

Ale w sumie dałoby się na tym czymś co logiem nazywają opisać gwiazdy dawida tyle że dwie :P

http://www.sendspace.pl/file/1d40d5d8a61c4fef42b5a3d

matimozg
Użytkownik
matimozg

Ładują pieniądze na to co nie potrzeba. Śmieją się z nas Polaków w swoich gabinetach, bo robią nas w ch¤¤a na każdym kroku.