Miliard złotych na pensje urzędników Trzaskowskiego

Opublikowano: 11.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2453

W warszawskich urzędach stworzono nowe etaty, namnożono koordynatorów, w efekcie czego w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii ponad miliard złotych wydano na wynagrodzenia dla całej świty Rafała Trzaskowskiego.

Na stronie internetowej Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy opublikowano oświadczenia majątkowe urzędników wyższego szczebla za ubiegły rok. W oświadczeniach podano dochody brutto.

I tak na przykład skarbnik miasta Mirosław Czekaj w zeszłym roku otrzymał za pracę na tym stanowisku ponad 385 tys. Dodatkowo zarobił ponad 72 tys. zł, jako członek zarządu miejskiej spółki Metro Warszawskie.

Dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy Małgorzata Młochowska zarobiła ponad 277 tys. zł. Ponadto, będąc członkiem rady nadzorczej Miejskich Zakładów Autobusowych, otrzymała w zeszłym roku prawie 34 tys. zł.

Inna dyrektor koordynator, tym razem ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, Karolina Zdrodowska otrzymała niemal 247 tys. zł.

Natomiast pełniąca obowiązki dyrektora magistratu Elżbieta Markowska osiągnęła w 2022 r. dochody (ze stosunku pracy) w wysokości przekraczające 347 tys. zł.

Warszawski poseł PiS Jarosław Krajewski podsumował, że „w ubiegłym roku warszawiacy zapłacili po raz pierwszy w historii ponad jeden miliard złotych na wynagrodzenia urzędników Rafała Trzaskowskiego”.

„Trzaskowski stworzył nowe stanowiska w ratuszu, namnożył koordynatorów, tylko i wyłącznie po to, żeby te osoby otrzymywały gigantyczne pensje” – powiedział.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. bboyprezes 11.05.2023 10:19

  Ciekawe ile godzin poświęcili na pracę na tych swoich stanowiskach. Jak by była władza prawa w Polsce to by ich rozliczała z tego co robią. Z Naszych pieniędzy z podatków łatwo się ciągnie do kieszeni…

 2. Dandi1981 11.05.2023 10:24

  On robil przekrety z ta baba w ratuszu gronkiewicz walc na reprywatyzacji a pozniej zlodzieja wybrali na prezydenta miasta i sie dziwia ze defrauded pieniadze, to tak jak tusk wrocil po pieniadze z KPO bo te z OFE juz wydal

 3. agama 11.05.2023 12:31

  Te szaraczki by się popłakały, gdyby w Polsce istniała demokracja bezpośrednia pozwalająca na natychmiastowe zwolnienie polityka z urzędu za takie marnotrawienie publicznych pieniędzy.

 4. Doctor Who 11.05.2023 15:07

  agama, to jest dość łatwe do zrobienia. Wystarczy, że wyborcy będą online głosować na polityków, powiedzmy raz w miesiącu … Do następnej wypłaty polityka 🙂 Łapka w górę, łapka w dół. Mnóstwo osób robi to codziennie …

 5. elroman 11.05.2023 17:33

  Maja fajną fuchę, sam chce się załapać, tylko nie jestem kumplem trzaska. Może doradzicie mi jak to zrobić?

 6. Kaczor3333 11.05.2023 18:42

  Ja chętnie mogę zastąpić prezydenta UA, gdy zakończy się jego rola. Nie kończyłem żadnej szkoły aktorskiej, ale mam wykształcenie i amatorsko potrafię odegrać różne role. Pozatym to chyba nie problem, gdyż można mieć wykształcenie ekonomiczne, a być specjalistą od medycyny. Wracając do tematu, posiadam już dresy z górnej półki w kolorze khaki. W których to mogę występować na oficjalnych wystąpieniach. Panów w garniturach będę ściskał tak mocno i czule, że nie będą szczędzić grosza na takiego przyjaciela którym będę. A przytym potrafię się jeszcze rozpłakać, lepiej niż ten pan od Nas nad konstytucją. Nie pamiętam który to był, ale słyszałem. Wiele nie chcę za swoją rolę. Wystarczy mi niewielki dom z ogródkiem, nowe auto, niewielki jacht. Nie jestem pazerny, nie jestem osobą konfliktową i posłusznie wykonam polecenia zsyłane z Wallstreet.
  .

 7. replikant3d 11.05.2023 20:49

  Doctor Who, dlatego nigdy na to nie pozwolą…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.