Wybuch przyczyną katastrofy smoleńskiej, a nawet dwa

Opublikowano: 19.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2149

„Przyczyną katastrofy była eksplozja, a przynajmniej dwie eksplozje – pierwsza w lewym skrzydle, a druga w centropłacie kilka sekund później, która zniszczyła samolot zupełnie i zabiła wszystkich pasażerów oraz załogę” – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Były minister obrony w rozmowie z PAP nawiązał do raportu podkomisji smoleńskiej. Powiedział, że podkomisja zidentyfikowała dźwięk eksplozji w lewym skrzydle, miała ona miejsce jeszcze zanim samolot przeleciał nad brzozą. „(Eksplozja została – red.) bardzo dokładnie zanalizowana, dźwięk eksplozji został określony przez porównywanie z dźwiękiem eksplozji materiałów wybuchowych, tych, które zostały znalezione na wraku samolotu, a więc, pentrytu, heksogenu i trotylu” – podkreślił.

Dodał, że eksplozja, która nastąpiła w lewym centropłacie „została bardzo dokładnie przeanalizowana i udowodniona poprzez rekonstrukcję wraku i przeanalizowanie szczątków wraku i zniszczeń”. Zauważył ponadto, że „lewe drzwi pasażerskie (zostały – red.) wbite na metr głęboko w ziemię z fragmentami ciała ludzkiego, co byłoby niemożliwe bez siły, jaką uruchomiła eksplozja”.

Wskazał, że dowodem eksplozji jest też „sposób zniszczenia i rozrzutu ciał pasażerów”. „Trzeba koniecznie powiedzieć o tym, że zarówno polskie, jak i natowskie laboratoria zidentyfikowały na szczątkach samolotu materiały wybuchowe – właśnie trotyl, heksogen i właśnie pentryt. Te trzy rodzaje materiałów wybuchowych zostały zidentyfikowane zarówno na szczątkach samolotu znalezionych na wrakowisku, jak i w lewym skrzydle Tu-154 numer 102, który wrócił do Polski po remoncie w styczniu 2011 roku” – oświadczył.

Jak informowały niedawno media, 10 sierpnia podczas posiedzenia plenarnego podkomisja smoleńska przyjęła liczący 300 stron raport końcowy na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Raport nie został jednak opublikowany ani zaprezentowany publicznie. Z informacji opublikowanej na Twitterze przez przewodniczącego podkomisji Antoniego Macierewicza wynika, że treść raportu została zaprezentowana podczas VI Przystanku Niepodległość w Polanicy-Zdroju. Macierewicz mówił podczas swojej prezentacji o „śladach i dźwiękach wybuchu”, o których mowa w raporcie.

Gazeta Polska informowała, że w raporcie znalazły się także informacje na temat remontu samolotu Tu-154 w Rosji i rzekomego „oficera rosyjskiego wywiadu”, który miał kontrolować przebieg wydarzeń przed katastrofą. Według gazety w raporcie znalazły się „nieznane dotychczas dokumenty wskazujące na mechanizm, instytucje oraz osoby, które zdecydowały o rezygnacji z kupna nowych samolotów dla najważniejszych osób w państwie” i „o przekazaniu remontu samolotów Tu-154 rosyjskim służbom specjalnym”.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego Tu-154 zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta RP, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, załoga samolotu. Stanowili oni delegację polską na uroczystości związanej z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

22 komentarze

 1. vannamond 19.09.2021 12:39

  Skoro tak było, należałoby się zastanowić kto na tym skorzystal.

 2. Dandi1981 19.09.2021 13:13

  Bzdura ładunki zostały zainstalowane w Polsce ( przez Polaków, temu jarek krzyczał że PO mu brata zabiło i jak się weżnie kopaczowej słowa >ziarenko po ziarenku przeszukujemy a później było po 2 trupy w jednej trumnie to nie odbiega daleko to od prawdy)nie w Rosji, co z seria samobojstw osób związanym z tym faktem ,czyli ostatnim przeglądem samolotu, co z siadkami którzy widzieli 3 eksplozje samolotu .
  No i teraz Lech leży na Wawelu za męczeńska śmierć bo ruskim był nie na rękę.

 3. robi1906 19.09.2021 15:21

  Mlaskaty pajac leży tam gdzie reszta zjebów doprowadzających ten kraj do ruiny.
  Tak latał, tak mieszał od Gruzji do Litwy by zacząć 3 wojnę światową i nic to nie dawało, że w końcu pejsate braciaki wpadły na pomysł by lepiej wykorzystać tę małpę na gumie i sprokurować jego śmierć a nuż to pobudzi motłoch nadwiślański do najazdu z siekierami na ruskich, to też się nie udało i się wszystko zebźdźiło.

  Tubylec polski nie chce mordować ruskich, więc nowy plan, podmiana tubylców polskojęzycznych na ukraińców polskojęzycznych i tych Dandi możesz judzić z bezpiecznych tyłów na nowy Majdan i rozpierduchę, heja, zamsta za ” Lecha (który) leży na Wawelu za męczeńska śmierć, bo ruskim był nie na rękę”.

  Szczuj, szczuj do wojny, by Morawiecki i jego boska rasa miała czyściutkie ręce, bo przecież wiadomo, że Bankierzy chcą tylko wojny sprawiedliwej, o pokój, o gejów i lesbijki, o demokraję, o to by nie rządzili tyrani,….. tacy Oni dobrzy i prawi.

  Idiotę i pederastę Maciarewicza mogli schować, bo dobrze wiedzą, że następców to będzie on miał wielu.

 4. adambiernacki 19.09.2021 17:24

  Samolot najpierw na naprawy w Samarze. Nie ma zarejestrowanego wsiadania delegacji do samolotu. Nikt nawet po drodze niczego nie nakręcił ani zdjęcia nie zrobił w czasach kiedy 5-cio letnie dziecko ma telefon. Skąd zatem wiadomo, że delegacja wsiadła do samolotu? No i to co później. Więcej pytań niż odpowiedzi. Realizacja dawno spisanych pnaków czy innych tam? Nie ważne. Ważne jest by tworzyć struktury walki zbrojnej.

 5. Dandi1981 19.09.2021 19:47

  Jak ktoś zginie w zamachu np Kennedy to nie musi mieć zasług zostaję meczenikiem, a kraj mały nic nie znaczący powinien być jak cielak i od dwóch matek mleko pić żeby w siłę urosnac a tu nieraz na stany krzywo spojrzą a na Rosję to wogole nie spoglądają . A co do spraw przed zamachem to nikt tego nie stara się wyjaśnić kto podłożył,gdzie bo by wyszła prawda agenturalna typu że większość polityków miała w rodzinie lub rodziców osoby wykładające leninizm na uniwersytetach taki dobry towazysz tworzył potomstwo które dopchali do sterów nowe okrętu jaki stała się polska po 89r .
  Niby wolna a jak zginie z fooz 200mld zł to nawet nikt tego nie szuka ,jak są skoki przekręty to niby komisji bezużyteczne ,albo jak ktoś jumnie 200mld z OFE nawet procesu nie ma . Ale jak wszyscy politycy polscy chodzą ma smyczach agenturalnych to nie ma co się dziwić.
  Jeżeli do władzy by doszła polska partia dla Polaków wszystkie te ipeny i ABW zaczęło by palić teczki jak w 89r na temat przekrętów wszelakiej maści, związków agenturalnych na smyczy obcych mocarstw

 6. robi1906 20.09.2021 07:01

  Kennedy wydał Dekret o zastąpieniu dolara z FED, dolarem wyprodukowanym przez państwo, i dlatego zginął. Jak do tej pory nikt jeszcze Bankierom nie podskoczył.

 7. Cami 20.09.2021 11:03

  @adam… dokladnie tak, poza tym tez pojawial sie watek ze po nr to nie ten samolot tam spadl, czyli ten prawdziwy wyladawal gdzie indziej?, a takze fakt ze dziwnym trafem pełoskie swi nie po cynku (jak dziecko sie domysli) rezygnowaly z tego lotu tuz przed nim, suma sumarum rusofobia go zgubila i oby nas z braciakiem jego na czele po raz drugi wszystkich nie zgubila 🙁 bo jak widac ten nowy “opiekun” szybciej ucieka zostawiajac swoje graty niz podbijal 🙁
  @vanna… jak to kto? peło – bo ktoz inny, pytanie tylko czyj to byl pomysl ? ruskiego – na co nikt nie mial wplywu, czy peło – na kolankach poprosilo ruskiego ze inaczej sie nie moga przebic do zadzenia jak tylko w ten sposob, bo za malo glupich w tym kraju zeby wygraly te sprzedajne szuje i zlodzieje 🙁

 8. Punkt Zero 20.09.2021 17:02

  @admin
  Dziwie się, że puszczane są wpisy typu 1 wypowiedzi @robi1906
  Rozumiem, że można wypowiadać się na każdy temat i mieć swoje zdanie ale obrażanie i ton wpisu o zmarłym Prezydencje, niezależnie jak go kto ocenia jest w mojej ocenie rażący

  Ilość dziwnych i nierozwiązanych wątków jest duża, jeszcze więcej możliwości użycia tego wydarzenia jako narzędzie lub pretekst do określonych działań czy prowokacji. Niezależnie od wszystkiego była to jednak tragedia dla wielu rodzin i do tematu podchodzić należy z pewną nazwijmy to kulturą, dyplomatycznie wskazując fakty a omijając niepotrzebne komentarze.
  Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, wersję czy opinie, fajnie byłoby jednak wypowiadać się z szacunkiem do zdań odrębnych, a w szczególności do innych istot (nawet tych w naszej ocenie błądzących), czego sobie i innym życzę.

 9. Cami 20.09.2021 18:05

  @Punkt… z wielkim prawdopodobienstwem to krakuski kibolek, wiec zrozum … 🙁

 10. robi1906 21.09.2021 07:19

  A ty Punkcie, za co szanujesz Lecha K?.
  Może za okrągły stół, może za zablokowanie by Polacy nie mieli kart obywatela unii europejskiej, a może za osłonienie własną piersią Gruzji, a może w końcu za sojusz z Izraelem dzięki któremu z rozwalonych państw typu Irak ludzie uciekają i umierają pod płotem z żyletek na polskiej granicy?
  tu dowód słow Lecha K o sojuszu i po co są polscy żołnierze w Iraku: od 5 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=YPUhpzGKWnM

  No przyznaj za co szanujesz?.

 11. Punkt Zero 21.09.2021 09:50

  Staram się szanować każdą istotę, nawet jak na to nie zasługuje.
  Sam popełniłem w swoim życiu na tyle dużo łajdactw, że mam dystans do występków innych.

 12. robi1906 22.09.2021 07:18

  A z tych łajdactw, to czy zamordowałeś 140 tysięcy Polaków?.
  Pis przyznał się oficjalnie, że działania premiera Morawieckiego doprowadziły do śmierci tyle ludzi, ale ty możesz szanować ich dalej, łącznie z Lechem K, który już co prawda nie żyje, ale Pis dzisiejszy niczym się nie różni od Pisu sprzed 10 lat, to te same nazwiska.

  Dalej szacunek i respect?.

  Do zdania pierwszego, ofiar jest co najmniej 3 razy więcej, ale ludzi to nie rusza, bo to przecież nie eutanazja ani morderstwo tylko Nadmiarowe Zgony, bo to zdechlaki były i tak już stali nad grobami więc o co to Halo, przecież walka z covidem wymaga ofiar.

  I tutaj ostrzegam, jak przydzie gotować pod kotłem rewolucjii to taki Braun czy Olszański wyciągną te trupy i wtedy już nie będzie szacunku tylko wieszanie i ćwiartowanie, i wszystko to oczywiście zainicjowane z City of London by zrobić tu Nigerię i ja dla tych małp na gumie (i z jednej i z drugiej strony) mam mieć szacunek i respect?.

 13. Punkt Zero 22.09.2021 08:14

  🙂
  Gdyby Leszek coś znaczył, to by jeszcze żył.
  Wiem jak to brzmi, i jaką reakcję w tobie to wywoła, ale ja mam wspomnienia z przeszłych wcieleń i przeszedłem obóz koncentracyjny, niestety jako kat – wierz mi nie robi na mnie to takiego wrażenia jak na tobie. Jesteśmy paskudni, ale to całe g… to lekcja, która doprowadzić ma nas do naszego wyższego Ja. Popatrz na to ze spokojem – jako obserwator i daj trochę na luz. Wszystkiego dobrego.

 14. Cami 22.09.2021 16:43

  @robi… pełoskie swi nie na paskach posadkach w eurokolchozie plujace we wlasne gniazdo dopiero by cie wymordowaly jak Makaronik zmuszajac do szczepien 🙁

 15. robi1906 23.09.2021 07:05

  Cami, nie wciskaj mi swoich imaginacji, zamiast swoich wyobrażeń wystarczy mnie czytać, a co napisałem o polskiej polityce ostatnich 30 lat?.
  Szanuję tylko Leppera, (ale też tylko w miarę i bez ubóstwiania), a cała reszta tej swołoczy od Jaruzelskiego może dla mnie wylądować w tym swoim żydowskim piekle z bajki biblijnej.

  Punkcie, może do do ciebie nie dociera, może się nie chce przebić przez ten pancerz hipnozy, ale dokonuje się kolejne ludobójstwo, widzę że liczba 140 tysięcy zamordowanych (a tak naprawdę już pół miliona) nie robi na tobie wrażenia, ale może się obudzisz jak dojdzie do miliona albo 3 jak za okupacji, ale już przepowiem że rekord okupacyjny przekroczą, bo nie będzie nikogo kto ich zatrzyma.

 16. Punkt Zero 23.09.2021 09:01

  :)) Pancerz hipnozy?
  zwracaj uwagę na pozytywne wiadomości, nie tylko te złe.
  Jest przepychanka, starej energii opartej na kłamstwie istnienia piekła i innych bzdur wpajanych nam od pokoleń. Cały ten system oparty jest na strachu, zobacz siedzisz i przeżywasz, że trwa ludobójstwo, że szczepionki zabijają, że Ruski napadnie itp. Jak uświadomisz sobie, że strach tobą kieruje możesz spojrzeć na to z dystansem i wziąć za to odpowiedzialność. nie myślisz wtedy “o niegodziwi ludzie jak mogą nam to robić” itd. Ale jak weźmiesz “winę” na siebie to zmienia się cały układ sił. Zacznij od siebie, zadaj sobie pytanie jaki jest twój sprzeciw, bo ta dyskusja nic nie zmieni. Nie da się powstrzymać przemocy przemocą… nie wiem jak Ci to jeszcze wyjaśnić… Bądźmy przykładem, bo siłowe narzucanie zdania nie ma szans powodzenia, ale jak ludzie zobaczą, że w całym tym głano jest grupa ludzi poza systemem, uśmiechniętych i szczęśliwych to wywoła w nich efekt “WOW” a dlaczego ona czy on widzi świat inaczej, dlaczego się cieszy, żyje i ma to wszystko gdzieś. Jedyna droga do zmiany to po prostu brak zgody i nawet jeśli to udawanie, to udawajmy, że wszystko jest OK.

 17. MasaKalambura 23.09.2021 11:25

  Chcesz zmienić świat, zmień siebie samego.

 18. robi1906 24.09.2021 07:31

  Punkcie, moim zdaniem wszędzie na świecie jest tak samo, ludzi którzy samodzielnie podejmują decyzje na podstawie własnego rozumowania jest zawsze poniżej 10% populacji, a reszta ich naśladuje, te niecałe 10% przez kolejne pokolenia buduje coś co się nazywa Elity, w każdym normalnym społeczeństwie to się dzieje naturalnie i mądrzejsi oprócz swojego rozumowania mają również autorytet.
  U nas te Elity zostały przejęte, można to zobaczyć na przykładzie Czartoryskich, pradziadkowie patrioci, a obecne pokolenie nie tylko języka polskiego nie zna, ale i Polskę nienawidzi.
  Na początku 19 wieku ostatnie rody zostały przejęte i od tej pory nikt mądrzejszy kto ma wpływ i autorytet nie tylko nie dba o sprawy narodu ale i o sprawy ducha, wszystko zostało zawłaszczone przez ubogo duchową żydowską odmianę Tory, bo ludzie w tej religii są tresowani na niewolników a to się naszym okupantom przydaje.

  Okupacja kolonialna to jest coś co odróżnia takie kraje jak Indie i Szwajcaria, a zauważ że Indie są bardziej uduchowione od Szwajcarów.

  Możesz oczywiście swoją postawą inspirować innych, możesz wykorzystywać internet by odsłuch był większy globalny nawet, i tego ci życzę.

 19. Punkt Zero 27.09.2021 11:03

  :)) Robi nie uwierzyłbyś jak grupa kilku osób rozwiniętych pod względem energetycznym i potrafiących bawić się wizualizacją potrafi zmienić to co uznajemy za rzeczywistość. Upadek komunizmu w Rosji, to że w 2012 roku nie wybuchł konflikt światowy to jest praca naprawdę bardzo małej grupy ludzi. Widziałem ich i są na całym świecie. Są też istoty które na nas żerują, coraz bardziej wątpię w to że to są ludzie. Wiem jak to brzmi, ale obawiam się, że za tym karmieniem nas strachem, za biblią, za każdą ideologią stoją właśnie oni, elity im tylko służą. Ponieważ oni widzą wielowymiarowo, to dopóki ludzie rozumują w 3 czy 4 D nie mamy z nimi za bardzo szans. Ich problem polega na tym, że pod względem energetycznym są bardzo w porównaniu do nas słabi… Nie rozumiem tego jeszcze tak na 100%, i być może to bzdura, ale taką wersję na ten moment uważam za najbardziej prawdopodobną. To co dzieje się teraz na świecie to tak naprawdę starcie nasze i staro energetycznych bytów, które aby wzbudzić nasz strach podają się za diabły itd. cała ta apokalipsa to jest ich wymysł, walka dobra ze złem, to są bzdury które mają nas ograniczyć jedynie. Nie ma dobra i zła, nie ma czasu jest tylko świadomość JA. Ja istnieję, ja jestem. Reszta to twory ego.

 20. robi1906 27.09.2021 17:56

  Punkcie, to że możemy wpływać na rzeczywistość przekonał mnie Herodot opisem ofiary z z egipskich dzieci by wywołać wiatr, podobnych ofiar literackich czy pseudohistorycznych było kilka w tym także takich gdzie nie składano ofiar (oficjalnie) a wymodlono się o proszony efekt, kiedyś o tym napisałem więc powtórzę, coś w tym jest.

 21. Punkt Zero 28.09.2021 14:08

  Robi, tak to bywa gdy człowiek uważa że jest swoim ego. To tylko sen, gdyby nie, to nasze JA nie pozwalałoby robić takich rzeczy. W ramach rozwoju, głupoty lub jakiejś innej przyczyny my, świetliste istoty, boskie dzieci czy anioły wleźliśmy w ten świat w którym kontrole nad nami przejmuje umysł i “Los”. Zobacz, że nawet ludzie o wyższym poziomie świadomości zakładają, że coś jest im pisane… Przyczyna, początek itd. to tylko wymysły naszej mózgoczaszki. Jak mógł powstać np. wszechświat, musiał mieć początek, a co jeśli nie musiał… Tu kończy się możliwość dalszej debaty na poziomie ego.

 22. rici 29.09.2021 08:30

  @Punkt Zero; ja to bym opisal raczej tak. Jestes zamkniety w pokoju, masz okno z szyba pokryta lodem, jest polmrok, wszystko co ci potrzebne do zycia wyskakuje ci z sciany. Wiekszosc czyli okolo 90 % nic nie interesuje, tylko zeby jesc, spac, przegladac sie przed lustrem, chociaz nikt inny ich nie widzi/ no moze ten bozek ktory dostarcza im to wszystko/ Czesc okolo 10 % zacznie szukac , a moze to dmuchnac cieplym powietrzem na zamrozone okno, a jak zobacza ze sie lod rozpuszcza dmuchaja wiecej, az powstanie wieksza dziorka przez ktora mozna zobaczyc swiat na zewnatrz. W pokoju stanie sie jasniej, i zobacza ze to okno ma klamke, i mozna je otworzyc, ze sa rowniez drzwi do wyjscia z tego pokoju, ale to wymaga czasu i poswiecen. Chociaz pozniej okazuje sie ze czas nie istnieje, tzn. istnieje, ale jest to normalny wymiar jak dlugosc, czy szerokosc, ktore mozna przekraczac.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.