Wskazówki „zegara zagłady” przesunięto na godz. 23:58

Opublikowano: 26.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1495

Wskazówki symbolicznego „zegara zagłady” zatrzymały się na 23:58 i nie ruszą się w tym roku, powiedzieli autorzy projektu Uniwersytetu Chicago „Biuletyn Naukowców Atomowych”. Podkreślili, że ze względu na zagrożenie wojną nuklearną i trwające zmiany klimatu nasza cywilizacja wciąż znajduje się na skraju samozniszczenia.

„Główne zagrożenia pogłębiły się w zeszłym roku w wyniku szerszego stosowania wojny informacyjnej w celu podkopania demokracji na całym świecie” — stwierdzili autorzy projektu.

Naukowcy dodali, że „faktycznie zegar zagłady jest dziś bliski północy, tak jak to było w 1953 roku, kiedy strach ludzi przed zimną wojną być może osiągnął najwyższy poziom”.

Na początku zeszłego roku wskazówki symbolicznego „zegara zagłady”, odzwierciedlające poziom niebezpieczeństwa wojny nuklearnej i zagrożenia, zostały przestawione o 30 sekund do przodu i pokazują godzinę 23:58, czyli do północy — końca świata — pozostały 2 minuty. Wcześniej wskazówki zegara, również o 30 sekund do przodu, zostały przesunięte w styczniu 2017 roku ze względu na słowa prezydenta USA Donalda Trumpa o użyciu broni jądrowej.

„Zegar Sądu Ostatecznego” został po raz pierwszy opublikowany na okładce Bulletin of Atomic Scientists w 1942 roku. Ostatni raz wskazówki były maksymalnie blisko „nuklearnej północy” w 1953 roku, kiedy Stany Zjednoczone i ZSRR w odstępie 9 miesięcy przetestowały bombę wodorową. Wtedy pokazywały, jak teraz, godzinę 23:58.

Źródło: pl.SPutnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o