Naukowcy przesunęli wskazówki Zegara Zagłady

Opublikowano: 27.01.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2029

Zegar Zagłady, który symbolizuje nadciągającą globalną katastrofę, jest coraz bliżej północy. Naukowcy przesunęli wskazówki zegara do przodu o 20 sekund. To oznacza, że do katastrofy zostało już tylko 100 sekund.

Na początku każdego roku, naukowcy przestawiają wskazówki symbolicznego Zegara Zagłady. Im bliżej północy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś tragedii, która może nawet zniszczyć ludzkość. Zegar Zagłady powstał w 1947 roku i wskazywał godzinę 23:58 za czasów Zimnej Wojny, gdy istniały obawy, że między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim wybuchnie wojna nuklearna.

Dawny kryzys na szczęście został zażegnany, lecz teraz ludzkość stoi u progu kolejnych zagrożeń. Tak przynajmniej uważają naukowcy z czasopisma „Bulletin of the Atomic Scientists”. To właśnie oni prowadzą Zegar Zagłady.

W ostatnich latach, jego wskazówki były powoli przesuwane w kierunku północy. W latach 2015-2016 pokazywał godzinę 23:57. W 2017 roku zdecydowano o przesunięciu wskazówek o 30 sekund do przodu, a rok później – o kolejne 30 sekund, a zatem pokazywał godzinę 23:58. W 2019 roku, naukowcy nie ruszali Zegara Zagłady, lecz 23 stycznia 2020 roku podczas konferencji prasowej uznano, że jego wskazówki należy przestawić o kolejne 20 sekund. Zegar aktualnie pokazuje godzinę 23:58:20 i jest najbliżej północy w historii.

Zdaniem naukowców, istnienie ludzkości jest zagrożone przez dwa główne czynniki – możliwość wybuchu wojny nuklearnej i zachodzące zmiany klimatyczne. Do tego dochodzą inne niebezpieczeństwa, takie jak wojna informacyjna w sieci, która upośledza naszą zdolność do reagowania, czy rywalizacja między mocarstwami.

Twórcy Zegara Zagłady twierdzą, że wciąż można zapanować nad sytuacją i oddalić zagrożenia. Wskazują przede wszystkim na konieczność ożywienia negocjacji w sprawie traktatów zbrojeniowych, które uregulują kwestię broni nuklearnej i rakiet balistycznych; zakończenie wyścigu zbrojeń oraz nawiązanie międzynarodowej współpracy na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheBulletin.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Remigiusz 27.01.2020 13:55

  Trzeba ,,bat”mieć pod ręką bo jeszcze gupi ludzie pomyślą że to raj jakiś i się ,,rozbestwią” a jak takim batem pomachasz nad durnym łbem to zaraz wracają do szeregu…

 2. sga 28.01.2020 07:35

  patrze na zegar mija
  mija 100s
  nic
  czekam kolejne
  nic
  no to do 3x sztuka
  dalej nic…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.