Wolnościowe protesty we Francji

Opublikowano: 15.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1438

Francuska policja starła się z protestującymi przeciw zapowiedzianemu przez prezydenta Macrona obowiązkowi posiadania paszportu covidowego przez osoby chcące wejść do centrum handlowego czy dalekobieżnego pociągu. Służby porządkowe użyły gazu łzawiącego.

Przedstawienie tzw. paszportu covidowego (dowodu zaszczepienia lub przechorowania bądź negatywnego wyniku testu) będzie wymagane od osób, które będą chciały wejść do lokalu gastronomicznego, centrum handlowego, placówki kulturalnej czy miejsca rozrywki, a także tych, którzy będą chcieli odbyć podróż dalekobieżnym pociągiem lub samolotem. Według projektu ustawy, obowiązek posiadania przepustek covidowych nie będzie dotyczył policji i żandarmerii.

W środę w proteście przeciw decyzji na ulice francuskich miast wyszły tysiące ludzi. „Wolność, wolność, wolność!” — skandował tłum maszerujący ulicami Paryża. Część uczestników protestu niosła transparenty z hasłem “»Nie« dla paszportu sanitarnego”.

W stolicy Francji doszło do starć policji i protestujących. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. W Lyonie policjanci użyli gazu łzawiącego. Według władz prefektury, była to odpowiedź na działania demonstrantów, którzy rzucali przedmiotami w funkcjonariuszy. Protesty odbyły się także w Montpellier, Marsylii, Tuluzie czy Rouen.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 18, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Nie ma się co okłamywać. Będzie tylko coraz gorzej i tylko wyjście na ulice może coś zmienić. Najlepiej gdyby po takich protestach zostały odkryte fundamenty takich budynków jak sejm

woma123
Użytkownik
woma123

HI

Francja! Kolebka wolności! Jeszcze dwa lata temu coś takiego było by nie doi pomyślenia! Rzeczywistość przerasta najśmielsze fantazje. Co dalej?

DuDuS