Wojsko przeszkoli Służbę Więzienną

Opublikowano: 21.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2344

W tym roku 10 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej przejdzie szkolenie w zakresie obronności kraju. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się z prośbą przeszkolenia funkcjonariuszy do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Podkreślił, że zawarto w tej sprawie porozumienia.

Podczas konferencji prasowej w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie, minister Ziobro podkreślił, że ćwiczenia są odpowiedzią na wojnę na Ukrainie. „Zwróciłem się, by polskie służby, które podlegają Ministerstwu Sprawiedliwości (…) były przeszkolone pod kątem zagrożenia związanego z realiami współczesnego świata, czyli tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Ufam i mam nadzieję, że tego rodzaju umiejętności i kwalifikacje, które funkcjonariusze Służby Więziennej pozyskują dzisiaj za sprawą porozumienia między resortem sprawiedliwości a resortem obrony narodowej, nigdy nie będą potrzebne, ale najważniejsze jest to, by być przygotowanym” – poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że funkcjonariusze Służby Więziennej będą szkoleni przez Wojska Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia będą prowadzone zarówno na terenie Służby więziennej, jak i wojska. „Zależy nam na tym, aby ci funkcjonariusze, tych 30 tys. osób w Służbie Więziennej, miało jak najwyższy poziom przygotowania, także pewnej kompatybilności z bieżącym działaniem Wojsk Obrony Terytorialnej, pewnego przysposobienia, które jest konieczne” – wyjaśnił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Wiceszef resortu sprawiedliwości dodał, że priorytetem będzie wyszkolenie strzeleckie.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. walter667 22.01.2023 00:31

    To się kupy ani … nie trzyma co mówi ten minister. Kto wówczas będzie pilnował więżniów ? SW to i tak są tacy policjanci, chyba że szkolenie będzie zawierało jakieś dodatkowe “szkolenia”, niedostępne dla pozostałych Kowalskich to rozumiem, ale przygotowywanie tej armii 30 tyś na coś większego to moim zdaniem niewypał, albo przepał publicznych środków. Cyt. “..aby były przeszkolone pod kątem zagrożenia związanego z realiami współczesnego świata”. Już samo jedno zdanie mówi dużo – że to może byc przepalanie naszych Polskich wysokonumercznych królów.

  2. Stanlley 23.01.2023 09:40

    Może więźnów też powinni przeszkolić? No chyba że ich na czas wojny wypuszczą… Na UA więźniów jako pierwszych wpakowali w mundury. Na UA panuje prawo że więzień może wybrać służbę w armii zamiast odsiadki – bardzo dużo korzystało z tego… wątpie by polscy więźniowie byli tak ziindoktrynowani jak przestępcy ze swastykami

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.