NATO zajmuje pozycje na granicy z Syrią

Opublikowano: 14.12.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 406

Działacz, informator Sibel Edmond przekazał w niedzielę, że “zagraniczne grupy militarne, szacowane na setki osób” zajęły pozycje w mieście al-Mafraq w północnej Jordanii blisko granicy z Syrią.

Blog Edmondsa “Boiling Frogs” próbował skontaktować się z Departamentem Obrony w celu uzyskania potwierdzenia tej informacji, ale nie otrzymał odpowiedzi od godziny 18:00 w niedzielę.

Edmonds otrzymał także informacje od “dziennikarza pracującego w mediach głównego nurtu, który został poinformowany przez redaktorów, że nie będzie żadnych sprawozdań z rozwoju tej sytuacji.”

Obecność obcych wojsk została również potwierdzona przez Jordańskiego oficera, który chce pozostać anonimowy. Powiedział, że setki żołnierzy, którzy posługują się językiem innym niż arabski obserwowano w ciągu ostatnich dwóch dni (od niedzieli). Jeździli w tą i z powrotem w wojskowych pojazdach pomiędzy bazą lotniczą króla Husajna w al-Mafraq, dziesięć kilometrów od granicy z Syrią, a sąsiednimi Jordańskimi wsiami w pobliżu granicy z Syrią, w tym Albaej, w okolicy zapory Sarhan oraz wsiach Zubaydiah i al-Nahdah leżących przy granicy z Syrią.

Inne źródło w Ammanie zidentyfikowało centrum dowodzenia USA-NATO w miejscowości al-Houshah w pobliżu al-Mafraq i granicy syryjskiej.

“Niektóre z sił amerykańskich, które opuściły iracką bazę Ain al-Assad w zeszły czwartek, nie powróciły do USA albo do bazy w Niemczech, ale w godzinach wieczornych zostały przeniesione do Jordanii,” przekazał iracki dziennikarz działający w Londynie.

“Przynajmniej jeden amerykański samolot przewożący wojskowy personel wylądował w bazie Prince Hassan znajdującej się około 100 km na wschód od miasta Al-Mafraq,” podało inne źródło.

Blog Boiling Frogs dostarczył wcześniej bogaty zakres informacji ignorowanych przez media głównego nurtu mających na celu dezinformowanie Amerykanów na temat planowanego ataku na Syrię po obaleniu rządu w Libii i zabójstwie Moammara Kadafiego.

Opracowanie: Kurt Nimmo
Źródło oryginalne: prisonplanet.com
Źródło polskie: Prison Planet


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Almuric 14.12.2011 11:45

    Wyraźnie powstaje kolejna żelazna kurtyna. Chodzi o wpływy Rosji i USA. Syria to nie Irak czy Libia, które były bardziej pod wpływem USA. Tutaj jest inaczej… Oby nie doprowadziło do wojny nuklearnej, póki co mordercy i bandyci najemni próbują zniszczyć co się da w Syrii…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.