Wojna USA z Iranem przed jesienią 2012 r.

Opublikowano: 06.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 514

STANY ZJEDNOCZONE. Barack Obama powiedział sojusznikom Ameryki, że Stany Zjednoczone zaatakują Iran przed jesienią 2012 chyba, że Teheran zatrzyma swój nuklearny program. Są to ramy czasowe, które sugerują, że Obama chce użyć wojny jako elementu kampanii prezydenckiej, pociągając za sobą ludzi oczekujących silnego przywództwa.

Raport wydany jedynie dla prenumerujących DEBKAfile (izraelska strona informacyjna wywiadu/wojska) mówi, że na początku tego tygodnia po zakończeniu NATOwskiej operacji w Libii “prezydent Barack Obama przekazał wyższym amerykańskim sojusznikom, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemcom, Włochom, Izraelowi i Arabii Saudyjskiej, informacje nt planu ataku na Iran, który miałby się odbyć nie później niż we wrześniu-październiku 2012 – chyba, że Teheran zatrzyma swój program nuklearny”.

Według raportu, okazja do ataku przed przeniesieniem większości systemów jądrowego przetwarzania pod ziemię szybko wyparowuje.

Dyrektywa Obamy przyczyniła się w tym tygodniu do lawiny raportów na temat zatrzymania NATOwskich planów wojny z Iranem.

“Zapowiedź Obamy, nie była odebrana jako ogólna dyrektywa dla sojuszników USA, ale jako wytyczna wznawiająca plan gotowości do ataku przeciwko urządzeniom atomowym Iranu, które to plany były złożone do szuflady na trzy lata”, czytamy w raporcie, który dodaje, że “zapowiedzi Obamy zachęciły Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Włochy i Izrael aby siły marynarki wojennej, powietrzne, jednostek balistycznych i antyrakietowych systemów obrony były przygotowane na nadchodzące wyzwania.”

Zbliżające się wycofanie części wojsk amerykańskich z Iraku jest częścią programu re-aranżacji obecności Stanów Zjednoczonych w Zatoce Perskiej. To współgra z licznymi doniesieniami z ostatnich kilku tygodni, że duża liczba amerykańskich żołnierzy została przeniesiona do Kuwejtu.

“Źródła wojskowe w Zatoce przekazały, że NATO i perscy przywódcy z Zatoki rozważają perspektywę ataku USA na Iran z największą powagą”, czytamy w artykule, dodając, że Ameryka zamierza odbudować swoją obecność w Zatoce w ramach “nowego działania USA mającego odciąć wpływy Iranu.”

Opracowanie: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: prisonplanet.com
Źródło polskie: Prison Planet


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Raptor 06.11.2011 11:11

  Ciężko pracuje na kolejną nagrodę Nobla.

 2. custodian 06.11.2011 11:44

  Raptor : Dostanie , taka szuja jak Menachem Begin dostał a om miałby nie dostać !!!
  Nobel sie w grobie pewnie przewraca .

 3. Machiawelli 06.11.2011 12:45

  Nobel nie ustanowił pokojowej nagrody. Nie przyznaje jej nawet komitet noblowski. A swoją drogą to dla mnie to wygląda na zwykłą ściemę i dezinformacje. Jeżeli wojna by była na prawde planowana nikt z nas by nie dowiedział się o tym praktycznie do pierwszego wystrzału

 4. che 06.11.2011 14:26

  Tak jak w przypadku Iraku wymyślono powody: wojenki z innymi krajami (np.z Iranem) i grupami etnicznymi oraz produkcję i posiadanie broni masowego rażenia. Tak teraz też trzeba będzie przekonać opinię publiczną świata do kolejnej inwazji. Bo przecież ekonomia USA opiera sie w dużym stopniu na zyskach z wojen. Może zacznijmy zgadywać co tym razem będzie wytłumaczeniem. Posiadanie reaktorów atomowych, dyskryminacja kobiet, szariat ? A może główną przyczyną jest inicjatywa wyeliminowania pustego dolara z transakcji ropą naftową ? Głowni wasale USA w tym i nasze PO powinni odpowiedzieć rzeczowo na to pytanie.

 5. Anna Teresa 06.11.2011 15:33

  Jak sobie przypominam Iran jest na tzw osi zła
  a więc należało się tego spodziewać

 6. wiara milosc nadzieja 06.11.2011 15:43

  Moim zdaniem cos wielkiego wydarzy sie wczesniej i USA przestanie byc supermocarstwem – wg ksiegi Daniela wojska z terenu obecnego zachodniego Iranu rusza na zachód , południe i pólnoc i poczatkowo beda zwyciezac az nadejdzie wojsko z Europy i pokona te wojska ze wschodu byc moze chodzi o Rosje i Iran – ciekawe co takiego sie stanie ze na terenie Iranu wogole znajda sie m.in obce wojska ktore rusza na zachód , południe i pólnoc – jesli wojska z zachodu to wojska UE a lew ze skrzydłami oznacza USA to znaczy ze zanim dojdzie do tej wojny USA cos wielokrotnie wiekszego dotknie niz 11 wrzesnia moze bedzie to upadek dolara , moze jakis wielki kataklizm np megatsunami , moze jakas wojna a moze cos innego – pozyjemy zobaczymy wtedy tez bedzie wiadomo na 100 % o jakich krajach pisał proork Daniel – wojna ma sie odbyc w czasach ostatecznych – bedzie ona poprzedzac biblijnego antychrysta

  , obserwujny zachodnie tereny Iranu bo to w poblizu SUZY w krtainie ELAM nad rzeka ULAJ maja stanac wojska.

 7. szperacz 06.11.2011 19:08

  @Anna Teresa – na tzw, “osi zła” jest wiele krajów.
  http://www.youtube.com/watch?v=FNQiL-TPobM

 8. aorzel 06.11.2011 22:31

  Antychryst….? chyba raczej marionetka, przeznaczona do odstrzału

 9. donkey 07.11.2011 10:29

  Dlaczego Iran nie może mieć broni nuklearnej? Czemu te kraje odmawiają Iranowi prawa do posiadania czegoś co sami mają?
  Zapomniałem, że to prawo dżungli, duży może więcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.