Wojenny odlot Szymona Hołowni

Opublikowano: 19.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4837

„Putina wgnieciemy w ziemię, prędzej czy później trafi tam, gdzie powinien trafić: za kraty albo na cmentarz” – grzmiał w Kielcach Szymon Hołownia. Słowa współprzewodniczącego Trzeciej Drogi skomentowali Roman Fritz z Konfederacji, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer i analityk Krzysztof Szczawiński.

„Mam dla was dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła jest taka, że ani Putin nie odpuści, ani świat nie stanie się nagle spokojniejszym miejscem, ale jest też dobra. Dobra jest ta, że my sobie z tym poradzimy, że zostaliśmy postawieni dzisiaj przed najpoważniejszym egzaminem od pokoleń. I chcę wam powiedzieć, że my ten egzamin zdamy, bo jesteśmy wspaniałym narodem, mądrych przedsiębiorczych i odważnych ludzi. Putina wgnieciemy w ziemię, prędzej czy później trafi tam, gdzie powinien trafić: za kraty albo na cmentarz, Putin jest wrogiem ludzkości” – mówił marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas konwencji Trzeciej Drogi w Kielcach.

Internet wyśmiał to kozakowanie Hołowni i prężenie muskułów przez marszałka Sejmu stało się takim samym memem, jak słynne słowa Andrzeja Dudy o tym, że prezydent „musi być twardy”.

Przemówienie marszałka skomentował m.in. Roman Fritz z Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Poseł zauważył, że po minie Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przewodzi Trzeciej Drodze wraz z Hołownią, a jednocześnie jest szefem MON, widać, że nie podziela bojowego nastroju marszałka.

„Co za kabaret!” – napisał Fritz i zapowiedział, że zada „odpowiednie pytanie” Hołowni z mównicy sejmowej.

Marszałka Sejmu wyśmiał także redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer. Dziennikarz napisał na „X”: „Podobno Szymon Hołownia już wybrał elitarny oddział do zgładzenia Putina. Tym oddziałem jest żeńskie komando śmierci ze Straży Marszałkowskiej” i „Hołownia ogłosił, że aresztuje Putina, a może nawet go zlikwiduje. Żarty się skończyły. Szymek, dajesz!”.

O dłuższą analizę natomiast pokusił się analityk i matematyk, który pracował dla największych światowych banków – Krzysztof Szczawiński. „Problem jest taki, że mamy do czynienia z człowiekiem niezrównoważonym i nieodpowiedzialnym. Dwukrotnie (!) wstępował do zakonu, a potem formatowała go telewizja, czyli nastawienie na robienie show i przypodobywanie się widzom i sponsorom… Stąd później to absurdalne dziecinne płakanie, stąd śliskie poglądy, a w zasadzie ich brak – człowiek pod publiczkę gotów jest powiedzieć cokolwiek, dobrze czując, na co jest w danym momencie emocjonalne zapotrzebowanie… Widzów i sponsorów…” – pisze Szczawiński w swoich mediach społecznościowych. „To jest zupełnie inny tryb myślenia niż gdy jest się odpowiedzialnym za konsekwencje swoich decyzji… W danym wypadku mamy do czynienia z mocarstwem, które dopiero co jasno zadeklarowało (inna sprawa czy można temu wierzyć), że zaatakuje nas tylko w przypadku ataku z naszej strony – no i proszę…” – dodaje. „Ludzie się chyba niestety będą musieli boleśnie przekonać, jakie są konsekwencje powierzania władzy takim ludziom…” – kończy swój wpis analityk.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

To, co powiedział Hołownia, jest nadzwyczajnie niebezpieczne dla naszego kraju i na pewno będą go z namiętnością cytować rosyjskie media, by podsycać nienawiść do Polaków. W sprawie Hołowni powinna zebrać się sejmowa komisja dyscyplinarna, ponieważ zwykli posłowie bywali za banalniejsze słowa pozbawiani diet czy uprawnień poselskich, a on jest przecież Marszałkiem Sejmu RP, czyli trzecią najważniejszą osobą w Polsce, po prezydencie i premierze, i powinien wyjątkowo zważać na swoje słowa, kierując się najwyższymi standardami kultury politycznej i dyplomacją. Grożenie śmiercią przywódcy innego państwa w dawnych czasach byłoby równoznaczne z wypowiedzeniem wojny.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

25 komentarzy

 1. Kaczor3333 19.02.2024 12:02

  Odlot to on będzie miał jak już wybuchnie wojna, za ocean. Tam będzie dalej grzmiał z różnych mównic i świecił odwagą, otoczony tuzinem ochroniarzy i innych równie odważanych. Jak to dobrze że ma jeszcze fajnopolaków gotowych walczyć za niego.

 2. rozrabiaka 19.02.2024 12:22

  “Co za kabaret!” – napisał Fritz i zapowiedział, że zada „odpowiednie pytanie” Hołowni z mównicy sejmowej.” O kurcze pieczone! Ale mu pojedzie! Hehe

 3. agama 19.02.2024 12:27

  Wróg publiczny

 4. Katana 19.02.2024 13:35

  Tragedia…
  Jak patrzę na taką ślamazarę to nie wiem czy buzi bym dał czy kopa w rzyć wypalił takiego, że by mu opinacz wlotem wylazł.
  Ale jak słucham takiego to nie wiem czy psychiatryk czy egzorcyzmy.

 5. MasaKalambura 19.02.2024 13:57

  A najgorsze, że ma on obecnie największe szanse na prezydenturę. Jako jedyny z potencjalnych kandydatów ma poparcie większe, niż partia, w której występuje.

 6. rozrabiaka 19.02.2024 14:41

  “A najgorsze, że ma on obecnie największe szanse na prezydentur” skoro tak, to trzeba uszanować wolę narodu.

 7. Katarzyna TG 19.02.2024 14:56

  Powtarza się scenariusz ukraiński, reżyser jakby ten sam..

 8. rozrabiaka 19.02.2024 15:24

  “Powtarza się scenariusz ukraiński, reżyser jakby ten sam..” Walt Disney?

 9. pikpok 19.02.2024 15:33

  Sługusy globalnych pasożytdów chcą u nas zrobić drugą Ukrainę? Jak się dobiorą do konstytucji to oddadzą lasy, ziemie rolne a nawet plaże, bo złoża to już oddali. A nas wyślą na Ruskich?

 10. Katarzyna TG 19.02.2024 15:54

  rozrabiaka, Marvel. Captain America 😉

 11. pikpok 19.02.2024 15:58

  Może być, bo i to jak wiemy jest w rękach pasożytdów.
  Bo kto by wpadł na pomysł że ruscy zabili takiego człowieka we własnym więzieniu? https://wolnemedia.net/aleksiej-nawalny-nie-zyje/

 12. Piron 19.02.2024 17:05

  Skoro Putin jest wybitnym i skutecznym mordercą którego macki sięgają daleko poza granicę Federacji Rosyjskiej, to jakim cudem po swoich ostrych antyrosyjskich wypowiedziach taki “sejmowy płaczek” i jemu podobni jeszcze żyją?, wyobraźnia mi podpowiada jaki ubaw ma prezydent Rosji, słuchając pseudo groźnego bełkotu takich de.ili .

 13. kufel10 19.02.2024 17:11

  wuja brzeziński wydał mu konkretne instrukcje

 14. Szaman2 19.02.2024 17:24

  Katana 19.02.2024 13:35 : 🙂 🙂 Super !! Dobry tekst !! 🙂

 15. replikant3d 19.02.2024 18:14

  Maurycy! Hołownia to potomek banderowców! czego się po nim spodziewaliście? Ględzi co mu każą…jak zostanie prezydentem to będzie nasz koniec…

 16. Dobroca 19.02.2024 19:38

  Co to za jeden ten Szymon Hołownia?

  To jakiś Żyd, Ukrainiec, Polak?

  Ktoś pomoże?

 17. adambiernacki 20.02.2024 07:43

  W normalnym kraju, społeczeństwie, narodzie ten przestępca albo już by siedział albo nie zdążyłby uciec obywatelom.

 18. Foxi 20.02.2024 08:17

  Konia kują, a tu żaba nogę wystawia…
  @Dobroca
  Sprawdzali go jak zaczął podskakiwać w mediach to ukrainiec o słusznym pochodzeniu. Sytuacja coś jak toksyczny k. albo ten k. co rodzina go nie zna i się od niego odcina. Schemat podobny podstawiania jaj kukułczych w miejsce polaków co leżą sobie gdzieś w lasach albo rowach.

 19. Siberian Husky Dog 20.02.2024 09:35

  To że Hołownia jest nieodpowiedzialnym chłystkiem to jedno .Ale kim trzeba być, aby takiego pajaca zrobić drugą osobą w państwie nawet jeśli rotacyjną ?
  Ego klauna jest większe niż cały potencjał atomowy Putina

 20. rozrabiaka 20.02.2024 10:26

  @siberian husky – “Ale kim trzeba być, aby takiego pajaca…” – wybrać?! Hehe

 21. pikpok 20.02.2024 11:05

  Jakim trzeba być psycholem, żeby takiego wypromować, bo ludzi jak widać po Ukrainie i nie tylko można dość łatwo oszukać.

 22. rozrabiaka 20.02.2024 11:24

  @pikpok, skoro ludzie myślą, że internet jest jedynie do FB to się nie dziwmy.
  Rozumiem- można by to wszystko rzucić w kąt i zapomnieć – ale co, zostawić normalną część na pożarcie?

 23. Flibusta 20.02.2024 21:29

  A ktoś jeszcze wierzy, że wybory są uczciwe? Ja nie bardzo. Przykładowo po kursach jakich udzielał internautom Konrad Daniel z “Podziemnej TV” ja wątpię. Dodatkowo po wyborach w Ameryce, kiedy odcięto Trumpa i były jakieś dziwne zdarzenia z głosującymi ponoć nieboszczykami. (Tak pisali w necie). Ciekawe zatem co by było – tak sobie raz myślałam – gdyby tak naród do wyborów nie poszedł. Poszli by pewnie krewni i znajomi królików czyli jakieś 5% uprawnionych. A reszta zostałaby w domciu. I co by się wtedy stało? Rozmaici ludzie przekonują mnie, że nic. Te 5% wybrałoby wybrańców, a oni rządziliby wedle woli. Otóż zdaje mi się, że nie bardzo to jest prawda. Wybrańcom zależy na frekwencji, bo inaczej nie robiliby takich cyrków dla gawiedzi, takich sporów, obelg i innych debat publicznych hi..hi..

 24. pikpok 20.02.2024 21:50

  @Flibusta; Jak wprowadzą możliwość głosowania przez internet, to dopiero będą mogli robić “cuda” lepsze niż ostatnio w USA.

 25. pikpok 22.02.2024 10:36

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.