Włosi wprowadzają odkomarzanie GMO

Opublikowano: 18.06.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Bolonia wypowiedziała właśnie wojnę niebezpiecznym komarom tygrysim, które rozprzestrzeniają groźne choroby. W ramach eksperymentu, miasto wypuści do środowiska naturalnego około pół miliona wysterylizowanych owadów.

Biologiczna walka z komarami tygrysimi rozpoczęła się w poniedziałek, 17 czerwca. W bolońskiej dzielnicy Navile, na obszarze o powierzchni 40 hektarów, uwalniane będą wysterylizowane genetycznie samce. Komary będą normalnie łączyć się z samicami, ale owady nie będą mogły mieć potomstwa.

Eksperyment, który potrwa 16 tygodni, zakłada wypuszczenie prawie 500 tysięcy zmodyfikowanych genetycznie owadów. Każdego tygodnia, do środowiska naturalnego trafi po 30 tysięcy wysterylizowanych komarów tygrysich.

Władze zalecają również, aby właściciele prywatnych terenów zastosowali środki owadobójcze. Pozwoli to zwiększyć efektywność walki z komarami. Eksperyment ma na celu redukcję populacji komarów tygrysich poprzez ograniczenie zdolności tych owadów do reprodukcji.

Komary tygrysie mogą przenosić niebezpieczne choroby tropikalne, np. dengę, żółtą febrę czy gorączkę Zachodniego Nilu. Na przestrzeni ostatnich lat, podobne zabiegi były już przeprowadzane w Afryce, Brazylii, Malezji i Stanach Zjednoczonych. Mimo pewnych obaw ze strony społeczeństwa, eksperci zaznaczają, że zmodyfikowane genetycznie komary nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Jeśli ta ingerencja w populację tych niebezpiecznych owadów przyniesie korzyści, Włosi mogą rozszerzyć eksperyment na inne obszary.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Repubblica.it
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Nie, znowu będzie ta drama z wodogłowiem. Zwalą winę na jakiegoś wirusa a sami ponownie się zaszyją na uniwersytetach

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

O tropikalne choroby a to nie ma zwiazku z przyjmowaniem milionow uchodzcow z tropikalnych krajow?
A te tropikalne kleszcze?