Władca jakiego potrzebujemy

Opublikowano: 11.06.2020 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 214

Niebawem, po licznych zawirowaniach politycznych, udamy się w końcu do urn, aby wybrać najlepszego przywódcę czyli Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ostatnich tygodniach kandydaci na to stanowisko intensywnie przemieszczali się po Polsce, prezentując swoje programy wyborcze lub próbując dyskredytować przeciwników w wyścigu do fotela prezydenckiego. Wyborcy nie mają łatwego zadania, muszą zdecydować, kto przez następnych pięć lat będzie ich reprezentował. Czym kierować się, dokonując wyboru? Być może z podpowiedzią przyjdą nam pradawni Celtowie, dla których wybór wodza był rzeczą mistyczną.

W mitologii celtyckiej możemy zaobserwować kilka różnych obszarów, w których dokonuje się manifestacja sił duchowych. Jednym z nich, co może zaskakiwać, jest polityka, a dokładniej rzecz ujmując suwerenność, która dla Celtów była rzeczą niezwykle ważną. Wierzono, że władca jest w sposób magiczny związany z terenem, z ziemią, którą włada. Kandydat na przywódcę musiał przejść kilka prób takich, jak na przykład wyścig rydwanów czy druidyczne wieszczenia, by podczas ceremonii inauguracyjnej stanąć w obliczu przyzwanych sił magicznych, które miały zapewnić, że wybrany kandydat będzie dobrym władcą.

Według zapisków Geraldusa Cambriensisa, starożytnego historyka, który opisał ceremonię inauguracji króla Ulster w swoim dziele Topographica Hibernica, uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej z nich przyszły król musiał pokazać się swemu ludowi nago na arenie nieopodal Emain Macha. Paradując powoli wśród zebranych, obracając się dookoła, pokazywał, że jego ciało jest wolne od chorób i ułomności.

W drugim etapie królewskiej inauguracji wódz obejmował klacz, która reprezentowała Boginię Suwerenności i całował ją. Klacz następnie była zabierana i zabijana, by w trzecim etapie ceremonii „koronowany” przywódca mógł się wykąpać w jej krwi, a następnie odziać w skórę klaczy. Może się to wydawać okrutne z perspektywy współczesnego człowieka, ale dla pradawnych Celtów był to niezwykle ważny rytuał zaślubin władcy z boginią ziemi, na której zamieszkiwało dane plemię. Nadawał on przywódcy autorytetu, ale także nakładał na niego odpowiedzialność za swój lud i ziemię, którą brał we władanie. W ten magiczny sposób był łączony z boginią i stawał się kimś więcej niż tylko zwykłym śmiertelnikiem, co razem z nieskazitelnością fizyczną, psychiczną i moralną króla oraz jego witalnością, honorem i charyzmą miało zapewnić powodzenie całemu plemieniu poprzez zadowolenie bogini, która dzięki temu zsyłała urodzaj. W wierzeniach pradawnych Celtów ludzka moralność i zdrowie środowiska, przyrody były ze sobą połączone.

Władca poprzez swoje rządy musiał odwzorowywać charakter społeczności, której przewodził. Jeśli nie posiadałby wyżej opisanych przymiotów, mógłby nie zadowolić bogini i zesłać jej gniew na całe plemię. Wywyższenie władcy do roli małżonka bogini i nadanie mu częściowej boskości nie oznaczało, że nie mógł być on usunięty ze stanowiska. Podczas swoich rządów musiał przede wszystkim wykazywać się siłą charakteru, dbałością o swój lud i ziemię.

Kandydaci na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie muszą na szczęście paradować nago, kąpać się w krwi klaczy i odziewać w jej skórę, choć z drugiej strony może jest to jakiś pomysł na ujawnienie ich skrywanych cech. Najważniejsze, abyśmy wybrali człowieka, który charakteryzuje się moralnością, zdrowiem psychicznym oraz dbałością o naród polski i naszą ojczyznę. Czym nam się to uda? Okaże się z czasem.

Autorstwo: JZ
Na podstawie: „The Mysteries of Druidry”, Brendan Cathbad Myers, Ph.D., New Page Books
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
PeWueN
Użytkownik
PeWueN

Kul story, jak mawiają Szoszoni, ale ta końcówka, ta o wyborach, to ewidentnie żart. Pojęcia takie jak moralność nie funkcjonują w polityce, a dbałość o naród polski nie jest tożsama z dbałością o niemieckie interesy nadzorowane przez żydowską finansjerę…

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Wyskakuje wiesniak z widlami leper I w zyciu bys nie pomyslal ze samo obrona to byla post prlowska partia jak wszystkie pozostale tylko nadzorowal ja wywiad rosyjski stand leper mial dokumenty o przekretach w polsce ale mial nimi szantarzowac a nie podawac do ogolnej wiadomosc bo to by uderzylo w zaborcow jeszcze by ludzie przejrzeli na oczy I zobaczyli ze nigdy nie wyzwolili die spod jarzma niewoli I wszystkie te partie graja do jednej bramki aby dojic polske
Wiec wybor jest marny ale ja bym wybral amerykansko zydo komune bo najdalej od naszych granic sa czyli pis nie niemieckie po ko PSL to polisz szwajne albo ruskie lgbt biedronia czy SLD no oni jak i niemcy tylko mysla jak wchlonac polske. Minie 300 lat zanim ktos sie urodzi prawdziwy przywodca patryiota ktory przelamie monopol na wladze zaborcow I bedzie rzadzil DLA polski I polakow