Wkrótce wejdą w życie groźne przepisy o kontroli drogowej

Opublikowano: 22.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 69

Już za kilka dni, bo 7 listopada 2019 roku w Polsce zostaną wprowadzone nowe przepisy odnośnie kontroli drogowej. Policjanci będą ponad prawem i uzyskają całkowitą władzę nad kierującymi pojazdami. Będą mogli nawet ukarać mandatem w wysokości 500 zł za samo krzywe spojrzenie w stronę stróżów prawa.

W Polsce wchodzą nowe kontrowersyjne przepisy dotyczące kontroli drogowej. Policjanci będą mogli prowadzić czynności nawet stawiając radiowóz w niedozwolonym miejscu. To samo ma dotyczyć radiowozów nieoznakowanych. Oprócz tego nie będą już musieli się legitymować o ile zatrzymujący o to nie poprosi, a chyba nie znajdzie się żaden odważny, który się na to zdecyduję biorąc pod uwagę kolejne nowe uprawnienia nadane policji.

Po zatrzymaniu każdy kierujący pojazdem ma teraz obowiązek trzymać obie ręce na kierownicy – tak jakbyśmy byli w USA i mogli mieć broń jak wolni ludzie. Jeśli tego nie zrobi od razu grozi mu 500 zł mandatu. To samo może go spotkać jeśli będzie dyskutował z policjantami, lub jeśli będzie względem nich niemiły. Oczywiście to czy ktoś niepotrzebnie dyskutuje i czy jest miły, będzie zależało od oceny policjanta. W takich okolicznościach chyba tylko ktoś kto lubi ryzyko ośmieli się legitymować zatrzymującego nas funkcjonariusza.

Niestety niesie to za sobą poważne konsekwencje. Już kiedyś były takie przepisy umożliwiające policji zatrzymywanie aut w dowolnym miejscu. Ich konsekwencją była seria napadów na TIR-y. Teraz można się spodziewać po złodziejach nowej inwencji i wymyślenia sposobu kradzieży aut – na policjanta. Wystarczy udawać nieoznakowany patrol policji, zaparkować w niedozwolonym miejscu i zatrzymywać kierujących konkretnymi autami w celu rzekomej kontroli.

Jedno z nowych uprawnień policji będzie dotyczyło spisywania licznika zatrzymywanego pojazdu. Funkcjonariusz będzie mógł nakazać opuszczenie wnętrza auta i będzie sam odczytywał wskazanie wpisując jego wartość do systemu CEPIK. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych autach licznik można odczytać dopiero po uruchomieniu pojazdu, można sobie z łatwością wyobrazić wykorzystywanie tego jako pretekst do wywabienia kierowcy w celu odjechania z kluczykami, tak jak kiedyś robiono przy metodzie na koło, albo na stłuczkę.

Są to oczywiście jedynie sytuacje hipotetyczne, ale umożliwia to nowe prawo. Jego niewątpliwą konsekwencją będzie przede wszystkim postawienie obywatela zawsze na przegranej pozycji względem funkcjonariuszy. W związku z tym oczywista jest konkluzja, że 7 listopada zostanie ograniczona nasza wolność i wszyscy kierujący staną się zwierzyną łowną dla policjantów, czyli dla fiskusa.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 23, średnia ocena: 4,70 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
j3w
Użytkownik
j3w

Takie rzeczy powinny być możliwe tylko z włączonymi kamerami osobistymi, awaria kamery lub audio powinno działać przeciwko funkcjonariuszom w razie konieczności weryfikacji.

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Adminie – mafia bez względu na partie to siedzi na Wiejskiej. Policja to jej zbrojnie ramie. W jej szeregach zostały same zdemoralizowane i wypalone osobniki, lub młode wilczki, które chcą się wykazać i leczyć kompleksy. W tej drugiej grupie szczególnie agresywne i niebezpieczne w kontaktach są policjantki, które poczuły kawałek władzy i to nie tylko moje zdanie. A zarówno jedni i drudzy są wierni partii, bo ci niewierni są upadlani i zmuszani do odejścia. Zabawne, że już od wielu, wielu lat policja nazywa się “firmą”. Tak samo mówią o sobie członkowie organizacji przestępczych. Różnica między nimi jest dziś tylko iluzoryczna. Kradzieże depozytów, handel skonfiskowanymi narkotykami (sam choć nieosobiście spotkałem się z przypadkiem dilującego policjanta w Warszawie) czy wspólne wódeczki z lokalnymi badziorami to norma w całym kraju. Im nawet nie można pomagać w dobrej wierze, bo zaczyna się ciąganie z zeznaniami, , nieprzyjemności, a w najlepszym wypadku zniechęcanie do zgłaszania spraw. Kolejny człowiek został ostatnio przez nich zabity, jakiś czas temu bili starszą kobietę, ale niestety pod kamerą (m.in. robiła to właśnie policjantka), w Warszawie jakiś czas temu jeden człowiek został przez nich zatrzymany niby po pościgu i od razu mu się umarło. Przyczyna – legendarna niewydolność krążeniowo-oddechowa. A o ilu przypadkach nigdy się nie dowiemy?

SZS
Użytkownik
SZS

Trzeba zainwestować w dobry (czuły) dyktafon. I bezwzględnie włączać go przed podejściem policjanta. Przydałaby się również kamerka.
Chociaż…
W kraju gdzie niebawem powstanie Ministerstwo Prawdy niewiele nam to pomoże.
Bo prawo to płot, nad którym orzeł przeleci, wąż się prześlizgnie, a bydło zatrzyma.

polach
Użytkownik
polach

“Trzeba zainwestować w dobry (czuły) dyktafon. I bezwzględnie włączać go przed podejściem policjanta. Przydałaby się również kamerka.”
Bzdura i co Ci to da? gdy sądy są zwykle po stronie policji? myślisz że wygrasz jak coś nagrasz to jesteś bardzo naiwny, dziś wyroki nie są powiązane z dowodami.. “Sędziowie” nie mają nawet prawa nimi być… nie możliwe? to sprawdź ich uprawnienia? :) niech je udowodnią ! nie są w stanie nam ich wykazać!zastanów się teraz co to oznacza? sąd to teatr aby udawać że jest jakiś wymiar “sprawiedliwości” aby maskować okupację i zniewolenie jednostek przez system ekonomiczny/prawniczy/religijny…

maciek
Użytkownik

1 artykuł z szyldu ZnZ czyli, jak zwykle, fajny straszak. Dobry do czytania przed spaniem.

2 na swiecie takie prawo działa. Jak nie jesteś głąbem a zatrzymali Cię przebierańcy to po prostu odjezdzasz. Przecież ręce masz na kierownicy, a silnika nie gasisz. No chyba że jesteś głąbem. Zgasiles silnik, wylaczyles światła oddałeś portfel razem z dowodem…

3 jak się boicie policji to jeździjcie na janosiku. Tam jest info o autentycznych patolach, a pozatym jest do włączenia opcja która nagrywa wszystko razem z audio, jest tez opcja udostępniania tych nagrań.

4 większość cywilizowanych kierowców właśnie tak się zatrzymuje od lat. Więc wejście tego prawa przejdzie koło nich niezauważalnie.

5 każde prawo działa w dwie strony. Spróbujcie dostrzec jakie pały będą miały teraz ograniczone działanie…

Stanlley
Użytkownik

@maciek – zastanów się 2 razy zanim coś napiszesz to może nie będziesz wychodził na głupiego naiwniaka. Bo jak inaczej nazwać odesłanie by ktoś korzystał z yanosika albo że jest głąbem i sam sobie winien że da się nabrać na przebierańców? To nowe prawo prowokuje takie sytuacje.