Wirakocza – zagadkowy nauczyciel Indian

Opublikowano: 11.07.2018 | Kategorie: Audycje

Wirakocza – zagadkowy nauczyciel Indian

Liczba wyświetleń: 731

Starożytni kosmici czy też raczej przedstawiciele zaginionej ludzkiej cywilizacji? Kim byli Wirakocza oraz jego towarzysze? Mieszkańcy Ameryki Południowej już przed tysiącami lat wyznawali kult Wirakoczy. Ten tajemniczy nauczyciel posiadał podobno niesamowitą wiedzę, którą systematycznie przekazywał różnym grupom Indian, takim jak Ajmarowie czy Inkowie. Wirakocza budował kanały irygacyjne, leczył ciężkie choroby oraz pomagał wznosić niezwykłe budowle. Pewnego razu opuścił Indian, obiecując im jednak że kiedyś powróci. Wg niektórych badaczy, Wirakocza mógł być przybyszem z kosmosu, zaś wg innych człowiekiem z zaginionej ludzkiej cywilizacji. Wokół Wirakoczy narosło wiele legend i być może już nigdy nie poznamy prawdy na temat jego pochodzenia. Mimo to warto pamiętać o tej fascynującej postaci.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Abomingo
Gość
Abomingo

…kolejny raz powtarza się legenda o wielkim i mądrym ,,człowieku-bogu”, który przybył z nieba by krzewić wiedzę i mądrość wśród rdzennej ludności …te ,,legendy występują we wszystkich kulturach na całej planecie …przypadek ……..?