Wielkie pożary w Kalifornii zamieniły życie mieszkańców w piekło

Opublikowano: 10.11.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1803

Pożary w zachodniej części Stanów Zjednoczonych rozprzestrzeniają się w bardzo szybkim tempie za sprawą sprzyjających im wiatrów. Żywioł rośnie w siłę i niszczy wszystko na swojej drodze. W całej Kalifornii ewakuowało się ponad 250 tysięcy ludzi. Co najmniej 9 osób zginęło, a 35 uważa się za zaginionych.

Kalifornia walczy z trzema wielkimi pożarami – „Hill Fire” i „Woolsey Fire” szaleją w okolicach Los Angeles, trzeci o nazwie „Camp Fire” znajduje się na północy, niedaleko miasta Sacramento. Ludzie masowo porzucają swoje mieszkania i rzucają się do ucieczki. Ewakuacja przez drogi i autostrady jest jednak bardzo utrudniona, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa.

Pożar określany mianem „Woolsey Fire” spalił już 35 tysięcy akrów ziemi i wymusił ewakuacje z miast Los Angeles i Ventura. Żywioł zbliża się do Malibu, które zamieszkują znane amerykańskie gwiazdy i milionerzy. Pobliski pożar „Hill Fire” również spalił tysiące akrów.

Natomiast pożar „Camp Fire” w północnej części Kalifornii ogarnął ponad 90 tysięcy akrów i doszczętnie zniszczył miasto Paradise. Ponad 6700 domów zostało spalonych. Mimo intensywnej pracy strażaków, ogień wydaje się być niemożliwy do ugaszenia. Pożary w zachodnim stanie USA wywołały chaos, a dokładne oszacowanie strat w tej chwili jest niewykonalne.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CNN.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o