Wielkie manewry wojskowe w Wenezueli

Opublikowano: 17.03.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 499

Rząd Nicolasa Maduro twierdzi, że Stany Zjednoczone są zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju. W Wenezueli rozpoczęły się wielkie manewry wojskowe, w których bierze udział niemal 100 tysięcy żołnierzy.

Ćwiczenia rozpoczęto w sobotę i potrwają przez 10 dni, czyli do 24 marca. Minister Obrony Wenezueli powiadomił, że sankcje jakie nakładają USA stanowią bezpośrednie zagrożenie a armia musi być gotowa do walki o niepodległość kraju. Wiele razy słyszeliśmy również, że amerykańscy dyplomaci finansują krajową opozycję aby doprowadzić do zamachu stanu. Wiele wskazuje na to, że prędzej czy później demokracja zapuka również do Wenezueli.

Manewry będą odbywać się przede wszystkim w Caracas, stolicy kraju, oraz w obszarach gdzie produkuje się ropę naftową. Ćwiczenia lądowe, morskie i powietrzne mają charakter wyłącznie obronny. Nicolas Maduro oświadczył, że “Wenezuela musi być gotowa, ponieważ Wenezuela nigdy nie może być jak Libia czy Irak”. Decyzję o manewrach wojskowych podjęto po tym jak USA nałożyły kolejne sankcje na ten kraj.

Sytuacja na całym świecie staje się coraz bardziej niebezpieczna. Manewry wojskowe odbywają się w kilku punktach zapalnych, między innymi w pobliżu Korei Północnej, w Rosji, we wschodniej części Europy, a teraz również w Wenezueli. Najpotężniejsze kraje świata szykują się najwyraźniej do wojny.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: presstv.ir
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kuba77 17.03.2015 11:31

  Teraz Maduro stwierdzi, że jako jedyny prawdziwy obrońca ojczyzny, będzie musiał rządzić dożywotnio.

 2. norbo 17.03.2015 13:39

  A właściwie co za różnica czy można rządzić dożywotnio? Naoglądaliście się amerykańskich filmów? – tam “dożywotnio” rządzą dwie partie, za którymi stoją “wieczne korporacje”. W Europie mamy nieograniczoną czasowo możliwość sprawowania władzy w większości państw: w Polsce – premier, w Niemczech – kanclerz, w Wielkiej Brytanii – premier, w Hiszpanii – premier… to faktyczna władza, a nie symboliczna jaką ma np. prezydent w Polsce czy król w Hiszpanii. Poza tym za tymi ludźmi i tak stoją nieliczne partie reprezentujące interesy “wiecznych korporacji”…

 3. lboo 17.03.2015 14:40

  @kuba77: Zazwyczaj ci rządzący którrych nie lubią amerykanie (a raczej ci którzy za nimi stoją) rządzą dożywotnio (nie mylić z długo).

 4. kuba77 17.03.2015 18:01

  Już bez przesady, klanowi Castro wychodzi to nie najgorzej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.