Wielka akcja niemieckiej policji przeciw salafitom

Opublikowano: 15.11.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 526

Niemiecka policja przeprowadziła dzisiaj rano bezprecedensowe naloty na co najmniej 200 meczetów, biur i mieszkań w dziesięciu niemieckich landach szukając podejrzanych islamistów.

W skoordynowanych działaniach o godzinie 6:30 rano brały udział setki policjantów i służb antyterrorystycznych.

Celem niemieckich służb stało się ugrupowanie „Prawdziwa religia” sympatyzujące z ISIL i oskarżane o rekrutowanie terrorystów islamskich. Grupa „wychwala Świętą Wojnę i ataki terrorystyczne, a także tworzy unikalne środowisko służące rekrutacji dżihadystów”, uważają niemieckie władze. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych powiedziała, że nie ma dowodów co do bezpośredniego zaangażowania grupy w przygotowywanie ataków w Niemczech.

„Przesłanie dla radykalnej islamistycznej sceny jest jasne: nie tolerujemy fanatyków, którzy próbują radykalizować młodych ludzi i wysyłać ich na dżihad”, oświadczył rano minister spraw wewnętrznych Hesji Peter Beuch.

To salafickie ugrupowanie znane stało się z planu wręczenia 25 milionów egzemplarzy Koranu niemieckim obywatelom, za czym podążyły też groźby wobec dziennikarzy krytycznie piszących o salafitach.

Większość z 800 Niemców, którzy wzięli udział w dżihadzie w Syrii i Iraku to właśnie salafici, wierzący w dosłowną interpretację Koranu i powrót do praktyki islamu takiej jak miała miejsce w czasach pierwszych muzułmanów. To także zwolennicy kalifat i szariatu.

Aresztowano lidera sekty Ibrahima Abou-Nagie i kaznodzieję nienawiści Saida El Emrani znanego jako Abu Dujana. We Frankfurcie z kolei znaleziono wiele materiałów promujących Państwo Islamskie.

Władze liczą, że rozbicie „Prawdziwej religii” to wyeliminowanie głównego źródła radykalizacji w kraju.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: “Daily Mail”, mo4ch.com, i24news.tv
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.