Większość Republikanów popiera „małżeństwa” homoseksualne

Opublikowano: 11.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 916

Blisko 55 procent wyborców amerykańskiej Partii Republikańskiej opowiada się za „małżeństwami” osób tej samej płci. Ogółem w przeciągu ostatniego ćwierćwiecza w Stanach Zjednoczonych dokonała się pod tym względem prawdziwa rewolucja, bo jeszcze w 1996 roku wśród ogółu Amerykanów takie rozwiązanie cieszyło się niewielkim poparciem.

Badania na temat opinii obywateli USA o „małżeństwach” homoseksualnych zostały przeprowadzone przez Instytut Gallupa. Przede wszystkim wynika z nich, że po raz pierwszy w historii pomiarów wyborcy Partii Republikańskiej w większości je popierają. Za ich legalizacją opowiada się więc 55 proc. osób deklarujących swoje republikańskie poglądy.

Ogółem widoczna jest postępująca zmiana w poglądach Amerykanów. Jeszcze w 1996 roku w całych Stanach Zjednoczonych „małżeństwa” osób tej samej płci popierało jedynie 27 proc. ankietowanych, a w przypadku Partii Republikańskiej tylko 16 proc. Obecnie za legalizacją takich związków opowiada się blisko 70 proc. ankietowanych bez podziału na preferencje partyjne.

Sprzeciw wobec wprowadzenia „homomałżeństw” spadł znacząco po orzeczeniu Sądu Najwyższego z 2015 roku, który uznał, że poszczególne stany nie mogą wprowadzać zakazu zawierania oficjalnych związków.

Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 3steta 11.06.2021 20:07

    Za to Trump nie stoi za tęczowymi i zbanował osoby trans w armii. Utrudnił kobietom dostęp do tabletek antykoncepcyjnych. Także przyjacielem tęczowych czy kobiet nie jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.