Wiek emerytalny nie zostanie obniżony w 2016 r.

Opublikowano: 16.01.2016 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 443

– Nie ustalałem tego z prezydentem. Nie ma tego w projekcie budżetu – zarzeka się Paweł Szałamacha.

Przywrócenie poprzednich uregulowań w zakresie wieku emerytalnego było jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Andrzeja Dudy. Kandydat PiS twierdził, że przygotuje projekt ustawy, zgodnie z którą mężczyźni na emeryturę przechodzić będą w wieku 65 lat a kobiety w wieku 60. Zmiany miały zostać wprowadzone z początkiem 2016 r. Teraz minister finansów odżegnuje się od tego pomysłu. Mówi, że w budżecie nie ma na to środków, na prezydencką reformę potrzeba bowiem ponad 40 mld zł. Niemożliwe, by udało się tyle wysupłać przy założeniu, że w 2016 wejdzie w życie projekt „Rodzina 500 +”.

Prezydencki projekt to droga „impreza” – przyznają eksperci. W ustawie znalazł się również zapis o minimalnym okresie składkowym, umożliwiającym przejście na wcześniejszą emeryturę: 25 lat dla mężczyzn i 20 lat dla kobiet. Z pewnością w długofalowej perspektywie będzie się to wiązać ze zwiększaniem nakładów na świadczenia emerytalne Polaków. Kolejne budżety będą łożyć na emerytów coraz więcej.

Obecnemu Sejmowi niespecjalnie się więc spieszy, by zająć się projektem Dudy. Prezydent złożył go we wrześniu ubiegłego roku, jednak parlament poprzedniej kadencji już nie zdążył się nim zająć. Teraz otrzymujemy informację, że również w 2016 rząd z pewnością nie da rady nic w tym kierunku zrobić.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Nicolas
Użytkownik
Nicolas

To co jest obecnie to jest kpina z polskich obywateli. Ludzie nie mają pracy, jak mają to mają na umowach śmieciowych i większość pracuje za najniższą krajową. Wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat czy nawet obniżenie do 65 to jest chore. Psedo Eksperci nas przekonują, że im więcej będziemy pracować to więcej zarobimy. Bzdura! O ile wzrosną emerytury? O 100 zł? Czy za tyle więcej warto dłużej pracować? Niszczyć sobie zdrowie? Za socjalizmu ludzie pracowali po 8 godzin dziennie. Wekendy prawie wszystkie mieli wolne. Sporadycznie jakać sobota raz w miesiącu wypadła jako pracująca. Pracowali do 55 lat i mieli źle? Nie!

Jacek.Ripper
Użytkownik
Jacek.Ripper

A to ci “niespodzianka”.

ZIWK
Użytkownik

Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego w 2016
Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego w 2017
Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego w 2018
Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego w 2019
Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego w 20….

“Nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go…”
A baranki nabrały się na księżycową ekonomię i wyciągane z kieszeni miliardy i biliony obietnic wyborczych.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Właśnie doznałem ekonomicznego olśnienia. Zabrzmi to nazbyt abstrakcyjnie ale ktoś mi ukradł kilogram mojego złota. Powinienem mieć w tej chwili kilogram złota. Nigdy nie miałem kilograma złota ale powinienem go mieć. Nie mam go, ponieważ ktoś mi go ukradł.

smerf
Użytkownik
smerf

Nicolas, trafna konstatacja.
Solidaruchy, wg mnie, powinni powsadać łby w piasek i wypiąć jednocześnie d… do kopania w nie bez opamiętania przez wszystkich wystrychniętych na dudka.
Mieli uzdrowić wykrzywienia socjalizmu oraz bronić jego zdobyczy socjalnych, których, notabene, zazdrościła nam nawet rozbuchana socjalnie… Szwecja.
Nie obalenie socjalizmu jednak było zamysłem panny “S”, lecz jego modyfikacja!
Nikt w “S” nie myślał o wprowadzeniu do Polski krwiopijczego kapitalizmu wreszcie!
W PRL było bezpiecznie. Milicja i ORMO… czuwały.
Dzieci nie mordowały rodziców.
Nauczyciele cieszyli się należytym szacunkiem.
Kibole zaś nie mieli racji bytu, a zwłaszcza nie pretendowali do zaszczytnego miana “patriotów”

Luknij koniecznie w swoiste kuriozum:

http://wpolityce.pl/sport/277635-jednoczy-ich-wiara-patriotyzm-i-pilka-nozna-wielka-pielgrzymka-kibicow-na-jasna-gore-zobacz-zdjecia

P.S. Młode i średniowiekowe wilczki.
Nie wiecie nawet jakie dobrodziejstwo zaprzepaściliście!
Ale powrót do PRL w wydaniu świty Jarka K. nie wróży niczego dobrego.
To tak gwoli ścisłości.