Czy wegetariańskie hamburgery są zdrowsze?

Opublikowano: 13.05.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 465

1 maja 2018 roku Beyond Meat umieściła na giełdzie swoje akcje, które natychmiast stały się bardzo popularne, pisze „Frankfurter Allgemeine”. Produkty wytwarzane przez firmę wyglądają jak mięso, smakują jak mięso, ale w rzeczywistości nie jest to mięso: jak zauważa gazeta, koncepcja ta zapewnia firmie ogromną liczbę konsumentów.

Firma Beyond Meat ma już 10 lat – w ubiegłym roku jej obroty wyniosły 88 miliardów dolarów. Głównym produktem są hamburgery na bazie warzyw: w USA można je znaleźć na półkach około 15 tysięcy supermarketów. Co ciekawe, są sprzedawane w dziale mięsnym, a nie razem z innymi produktami wegetariańskimi.

Beyond Meat nie jest jedynym graczem na tym rynku, jak twierdzi „Frankfurter Allgemeine”. „Fejkowe hamburgery” firmy Impossible Burger są sprzedawane w restauracjach Burger King, a McDonalds testuje produkty Big Vegan TS.

Jak podaje gazeta, burgery na bazie warzyw stały się bardzo popularne. Grupą docelową takich hamburgerów są nie tylko wegetarianie, ale także ludzie, którzy przywiązują dużą wagę do ochrony zwierząt i środowiska. Ale najważniejszym argumentem producentów jest to, że wersja warzywna jest zdrowsza niż prawdziwe mięso.

Jednak to nie jest takie proste, pisze „Frankfurter Allgemeine”: na przykład tylko osoby znające się na chemii żywieniowej mogą zrozumieć skład takich „fałszywych hamburgerów”. I to nie dziwi – takie hamburgery są opracowywane w laboratoriach.

Jeśli chodzi o źródło białka, dla niektórych rodzajów wegetariańskich hamburgerów jest to soja, dla innych – groch. Zgodnie z publikacją, sztucznie dodawane do potraw wegetariańskich białko jest często związane z wstrząsami alergicznymi u dzieci.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 13.05.2019 17:12

    Przecież wegetarianie nie jedzą mięsa… to obrzydlistwo cokolwiek wygląda jak mięso. Więc po co wegetariańskie mięso? Aaaaa, bo taka moda być wegetarianinem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.