Według ONZ normalność sprzed pandemii nie wróci

Opublikowano: 14.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 747

ONZ ostrzega przed „fałszywym poczuciem bezpieczeństwa” i zapewnia, że koronawirus wciąż może być groźny. Zastępca sekretarza generalnego ONZ, Amina Mohammed powiedziała wprost, że społeczeństwa nie mogą wrócić do „poprzedniej normalności”.

Świat jaki znaliśmy w 2019 roku i pierwszym kwartale roku 2020 wydaje się już jak odległe wspomnienie. Wszędzie jest szpital, wszyscy chodzą w maskach obawiając się wirusa, który nie jest przenoszony drogą powietrzną, a nawet jeśli jest to wilgotna szmatka jest taką ochroną przed wirusem jak druciany płot chroniący przed komarami. Można odnieść wrażenie, że decyzja już zapadła i normalność nie wróci – czeka nas zamaskowana, dziwaczna, dystopijna nowa normalność, czyli nienormalność. „Musimy obserwować powagę sytuacji” – przekonuje Amina Mohammed. „Powrót do normalności w niektórych regionach nie może wprawić nas w fałszywe poczucie bezpieczeństwa”.

Koronawirus oficjalnie zainfekował 13 milionów osób i spowodował do ponad 570 tysięcy ofiar. Według raportu Banku Światowego na skutek pandemii, od 70 do 100 milionów ludzi może popaść w skrajne ubóstwo, a świat może doświadczyć największego spadku dochodów na mieszkańca od lat 1870. „Pandemia COVID-19 spowodowała, że ​​założenia Agendy 2030 i cele zrównoważonego rozwoju są bardziej odpowiednie i istotne niż kiedykolwiek wcześniej” – zapewniła Mohhamed.

ONZ ma przygotowywać propozycję zachowań w pięciu kluczowych obszarach dla każdego kraju, UJęte mają być takie zagadnienia jak opieka zdrowotna czy pomoc w tworzeniu miejsc pracy.

Oprócz ONZ i jego agendy WHO, o braku możliwości powrotu do normalności mówią też inni specjaliści i dobrze znani filantropi – jak Bill Gates. Wypowiedział on w jednym z niedawnych wywiadów dość autorytarny pogląd na temat powrotu do stanu sprzed koronawirusa. „Myślicie, że macie wybór? Ale wy nie macie żadnego wyboru! (…) normalność nie powróci, dopóki nie zaszczepimy całej populacji świata!” – Bill Gates.

Problem w tym, że nawet gdyby udało się stworzyć szczepionkę, która chroniłaby przed zachorowaniem na dany szczep koronawirusa, to przy mutującym wirusie może być potrzebna co roku – jak szczepionka przeciw grypie. Naukowcy będą sobie wyobrażać który szczep może być dominujący i będą komponować skład szczepionki. Poza tym udowodniono, że przeciwciała u ozdrowieńców pozostają w organizmie najwyżej kilka miesięcy, zatem efekt szczepienia też będzie krótkotrwały.

Lepiej skupić się na opracowaniu lekarstwa i terapii, która pozwoli przechodzić bezpieczniej zakażenie koronawirusem przez pozostałe 2 proc. populacji. Reszta i tak “choruje bezobjawowo”. Tylko czy to uzasadnione, aby wszyscy zaczęli żyć jak w śnie paranoika, żeby ochronić przed zakażeniem tą mniejszość? Skutki społeczne takich obostrzeń jak te obecne przy koronawirusie, będą ogromne, a stan zdrowia psychicznego populacji już teraz jest w opłakanym stanie. No chyba, że właśnie taki jest cel działań konstruktorów medialnej epidemii, aby normalność odeszła w przeszłość, a ludzie stali się donoszącymi na siebie paranoikami.

Na podstawie: Reliefweb.int, Twitter.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Szwęda 14.07.2020 13:49

  Ten miliarder-bandyta musi mieć naprawdę ogromne wpływy i strzegącą go prywatną armię agentów, wywiad itd, że nie został jeszcze zdjęty, bo na pewno jest bardzo wiele osób wprawdzie w mniejszym stopniu ale też wpływowych i bogatych, którzy by bardzo tego chcieli.

 2. Radek 14.07.2020 16:00

  Na to wygląda.

 3. woma123 15.07.2020 00:30

  “Według raportu Banku Światowego na skutek pandemii, od 70 do 100 milionów ludzi może popaść w skrajne ubóstwo …”

  Gwoli ścisłości, nie na skutek pandemii lecz niezrozumiałych, a wręcz irracjonalnych (a może głęboko przemyślanych dla osiągnięcia jakiegoś nieznanego nam celu) działań władzy!

  Takie moje przemyślenie.

  DuDuS

 4. majkel 15.07.2020 06:19

  Czyli będziemy już nie normalni, to marzenie każdego normalnego człowieka

 5. kozik 15.07.2020 07:19

  Istnienie COVID-19 jest faktem, ALE:
  1) W Polsce codziennie umiera ponad 1000 osób z powodów niezwiązanych z COVID(to tytułem wprowadzenia).
  2) W ciągu 4 miesięcy(~120 dni) pandemii zmarło na COVID ok. 1000 osób – w Polsce. W tym roku na grypę najwyraźniej ludzie nie umierają.
  3) Na katar nikt nie szczepi, bo się nie da(koronawirus zbyt szybko się zmienia), a szczepionka na COVID ma być skuteczna? 🙂
  4) Maseczka może i jest jak płot, który ma chronić przed komarem, ale przed erą maseczek widziałem często ludzi kaszlących publicznie bez osłaniania ust (kwestia braku świadomości/wychowania).
  5) NBP zaczął wprost skup obligacji, czyli dodruk wzorem FEDu stał się faktem. Czyli: zadłużenie się zwiększa, a depozyty bankowe (i gotówka) tracą na wartości.
  6) Pozytywny aspekt COVIDowych wakacji zafundowanych przez (nie)rządy: ludzie zauważyli wreszcie, że konsumpcja nie jest główną treścią życia.

  Livin’ la COVIDa loca!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.