Według Czarnka małżeństwa jednopłciowe w przyrodzie nie istnieją

Opublikowano: 19.09.2021 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 919

„Coś takiego w przyrodzie jak małżeństwa jednopłciowe nie istnieje” — powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Chodzi o przyjętą ostatnio przez Parlament Europejski rezolucję w sprawie praw osób LGBTIQ w UE, w której podkreśla się, że UE powinna usunąć wszelkie przeszkody, jakie napotykają osoby LGBTIQ w korzystaniu ze swoich podstawowych praw, w tym prawa do swobodnego przemieszczania się w całej Unii. Dokument zakłada, że małżeństwa lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich w jednolity sposób, a małżonkowie i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci.

Za rezolucją głosowało 387 europosłów, przeciw było 161, a 123 się wstrzymało.

Na temat rezolucji wypowiedział się szef MEiN, który w rozmowie z TVP Info stwierdził: „Bardzo chętnie bym się przychylił do tej rezolucji, gdyby istniało coś takiego w przyrodzie jak małżeństwa jednopłciowe”.

„Małżeństwo to termin zastany jeszcze z prawa rzymskiego, stworzony przed wiekami, długo przed naszym przyjściem na ten świat i który oznacza związek kobiety i mężczyzny, więc coś takiego w przyrodzie jak małżeństwa jednopłciowe nie istnieje” – dodał.

Słowa ministra Czarnka skomentowali politycy opozycji. Barbara Nowacka napisała na „Twitterze”, że „Pan Czarnek to żywy dowód, że dyplom i tytuł może mieć każdy. Że ministrem można zrobić każdego. I że głupich nie sieją, choć w przyrodzie występują. W przeciwieństwie do małżeństw”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Minister Czarnek nie odróżnia małżeństwa od konkubinatu?! Małżeństwa zawierane są formalnie podczas uroczystości religijnej lub w urzędzie, a konkubinaty to związki nieformalne. Czy ktokolwiek widział zwierzęta zawierające związek małżeński?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 2,38 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o