Koniec z zadaniami domowymi i więcej NGO w szkołach

Opublikowano: 17.12.2023 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3419

Nowo powołana na urząd ministra edukacji Barbara Nowacka podczas briefingu prasowego w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki w al. Szucha ogłosiła planowane działania na najbliższe dni i tygodnie obejmujące m.in. spotkania z organizacjami pozarządowymi, zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli o 30% od nowego roku, propozycje dot. zadań domowych i audyt MEiN.

Minister Nowacka stoi na tle rzędu flag Polski i UE i mówi do mikrofonu na stojaku. „Przez najbliższy czas będę miała przyjemność pracować i trochę odbudować zaufanie do polskiej szkoły, do tego, jak funkcjonuje. Mam nadzieję, że uda nam się pokazać te rzeczy, dla mnie i myślę, że dla osób, które powierzyły mi tę funkcję, najważniejsze: że szkoła jest miejscem otwartego dialogu, że szkoła jest miejscem dla każdej i każdego, że nauczyciele są traktowani dobrze i godnie, a uczniowie idą do szkoły z radością” – mówiła minister Barbara Nowacka.

Nowa szefowa resortu edukacji zapowiedziała również 30-procentowe podwyżki dla nauczycieli. „Podwyżki będą od 1 stycznia, natomiast one 1 stycznia nie dadzą rady wpłynąć do kieszeni nauczycieli, ponieważ budżet będzie uchwalony z pewnym opóźnieniem” – dodała.

Podczas swojego wystąpienia minister Barbara Nowacka zwróciła uwagę na kwestie programu nauczania i prac domowych. „Zadeklarowaliśmy, że będziemy odchodzili od prac domowych. Zapewniam nauczycieli, że nie nastąpi to z dnia na dzień, ale korzystając z tego miejsca, chciałabym zaapelować do wszystkich nauczycielek i nauczycieli, szczególnie szkół podstawowych, żeby w tym roku na zbliżające się święta dali dzieciakom wolne od prac domowych” – zaapelowała.

Źródło: Gov.pl
Licencja: CC BY-NC-ND 3.0 PL


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 17.12.2023 18:29

    wykształcenie ludzi tak, żeby byli głupi wcale nie jest takie trudne a bardzo przydatne podczas wyborów:)

  2. replikant3d 17.12.2023 18:36

    No to powstaje zalążek przyszłego ,,ministerstwa prawdy,,…

  3. Nosferatu 18.12.2023 00:11

    Początek końca… Brrr!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.