Lewica chce przejąć Ministerstwo Edukacji i Nauki

Opublikowano: 20.11.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1689

W przyszłej koalicji rządzącej trwają walki o to, kto przejmie resort edukacji. Bardzo chce go dostać Lewica.

Lewica to prawdziwy lucky loser tych wyborów. Ugrupowanie ma fatalny wynik, straciło wiele miejsc w parlamencie, ale i tak znajdzie się w rządzie, bo Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga nie mają innego wyboru. Do tej pory z przecieków medialnych wynikało, że lewicowcy dostaną jedno ministerstwo lub żadnego.

Krzysztof Śmiszek wyjawił jednak w Polsacie, że jego ugrupowanie walczy o dodatkowy resort. Konkretnie chodzi o ministerstwo edukacji. Nowa koalicja rządząca znów chce podzielić to ministerstwo na dwa: ministerstwo edukacji oraz ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.

Donald Tusk ponoć chce oddać ministerstwo edukacji Barbarze Nowackiej, prezes Inicjatywy Polskiej, która startowała z list KO. Włodzimierz Czarzasty na fotelu ministra edukacji widzi jednak swoją polityk – Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

„Zobaczymy. Mamy ostateczne polerowanie tego układu. Będziemy mieć Ministerstwo Cyfryzacji, walczymy cały czas o Ministerstwo Edukacji Narodowej” – powiedział Śmiszek w Polsacie. „Polityka społeczna tradycyjnie należy do sfery wpływów socjaldemokratów, zatem lewicy. Są także rozmowy o innych resortach. O tym będzie mówił pan premier Tusk” – dodał. „Nie ukrywajmy, że każda formacja, która weszła do rządu, ma ambicje, swoich ludzi i swoje pomysły” – stwierdził lewicowiec.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Polsat News
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MasaKalambura 20.11.2023 14:27

  Marzy im się Trans progresja w edukacji. Może nawet inkluzywność nonbinarna. I najważniejsze, wzmocnienie pozycji neomarksistowskiej w tym sektorze.

 2. WeLeS 20.11.2023 14:52

  Nic im się nie marzy, mają plan do wykonania, który muszą wprowadzić w życie. Mając w szeregach ideologicznych fanatyków działających według scisle określonych instruktaży socjotechnicznych, przeprogramują dorastające pokolenie na depopulacyjnych socjopatów.

 3. bboyprezes 21.11.2023 09:43

  “Mamy ostateczne polerowanie tego układu” , brzmi prawie jak “polerowanie berła”, albo “dopieszczanie z dojściem do otrzymania satysfakcjonującego rozwiązania”.
  Tak to wygląda w polskiej polityce, że jednak wszystkich trzeba trzepnąć w potylicę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.