We Włoszech wstrzymano dystrybucję szczepionki AstraZeneca

Opublikowano: 14.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1541

Śmierć Canepy, a także kilku innych, skłoniła włoskich urzędników służby zdrowia do wstrzymania dystrybucji AstraZeneca wśród osób poniżej 60 roku życia w zeszłym miesiącu.

Włoski neurochirurg, który operował 18-letnią dziewczynę, która zmarła po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19, twierdził, że nigdy nie pracował z mózgiem w tak ciężkim i niekontrolowanym stanie zapalnym. 18-letnia mieszkanka Sestri Levante z Camilla Canepa, otrzymała szczepionkę AstraZeneca podczas „dnia otwartego” 25 maja. Do 3 czerwca została przyjęta do izby przyjęć z bólem głowy i światłowstrętem lub nadwrażliwością na światło. Tomografia komputerowa nie wykazała śladów zakrzepicy i Canepa została wypisana.

Canepa wróciła do izby przyjęć 5 czerwca cierpiąc na „deficyty motoryczne” – podaje Italy24News.com. Po odkryciu zakrzepicy Canepa została przeniesiona do szpitala San Martino w Genui, gdzie chirurg Alessandro d’Andrea zdiagnozował problem.

W rozmowie z włoskim portalem „Il Piccolo”, Gianluigi Zona, dyrektor kliniki neurologicznej i neurotraumatologicznej szpitala San Martino, opisał, że jest zaskoczony ciężką zakrzepicą widoczną na obrazach mózgu Canepy. „Nie jestem wirusologiem czy epidemiologiem, ale w obliczu obrazu, który zobaczyłem w głowie tej dziewczyny, jasne jest, że mamy do czynienia z czymś nienormalnym” – opisuje Zona. „Zdecydowaliśmy się na kraniotomię dekompresyjną, czaszka została otwarta, aby zmniejszyć ciśnienie wewnętrzne” – powiedział Zona.

Jednak według lekarzy mózg nie drenował, a zamiast tego wchłaniał krew, czego Zona nigdy wcześniej nie widział. „Wszystkie zatoki żylne zostały zablokowane przez skrzeplinę, czego nigdy nie widziałem przez wiele lat w tym zawodzie“ – powiedział. „Musisz wyobrazić sobie zatokę żylną jako rzekę pośrodku doliny, w której zbiega się kilka strumieni” – opisuje Zona. „Jeśli na środku cieku zostanie zbudowana tama, rzeka pęcznieje i w tym miejscu dopływy nie są w stanie odpłynąć, co powoduje wzrost ciśnienia w górnym biegu”.

Rodzice Canepy twierdzą, że „Camilla nie miała choroby” przed zaszczepieniem, ponieważ wszczęto śledztwo w sprawie dziwacznej śmierci.

Śmierć Canepy, a także kilku innych, skłoniła włoskich urzędników służby zdrowia do wstrzymania dystrybucji AstraZeneca wśród osób poniżej 60 roku życia w zeszłym miesiącu. „AstraZeneca będzie używana tylko dla osób powyżej 60 roku życia”, powiedział komisarz ds. COVID-19 we Włoszech, Francesco Figliuolo. „Ocena ryzyka i korzyści uległa zmianie”.

Opracowanie i tłumaczenie: dr nowopolski
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 21, średnia ocena: 4,62 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

„AstraZeneca będzie używana tylko dla osób powyżej 60 roku życia”.
Trzeba to tak rozumieć. “Wykryliśmy i niestety udowodnili lekarze i wymsknęło się z pod kontroli to, że szczepionka powoduje dużo zgonów. W takiej sytuacji aby cała prawda nie wyszła na jaw, to pokazujemy, że dbamy o zdrowie ludzi i jak tylko ktoś alarmuje, to od razu podjęliśmy stosowne działania. Oczywiście nagłaśniamy, że kilka osób umarło. Kompletnie zapominamy o statystykach z USA gdzie już zgłoszono ponad 4 tyś. Musimy zakrzyczeć, że to kila. Dalej, całkowite wstrzymanie nie wchodzi w rachubę, bo starzy mają umierać, to wstrzymujemy do wyjaśnienia, czyli do kiedy nasi eksperci nie udowodnią, że to zakrzepy z innego powodu, dystrybucję szprycy dla młodych. Starych dalej trujemy, bo zawsze i tak eksperci udowodnią, że to ze starości.”

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Dokładnie, jak umiera zdrowa 18 latka to trudno znaleźć inną przyczynę zgonu, ha , jakie to proste, wystarczy szczepić tylko staruszków , oni zawsze na coś tam chorują…
Staruszków do piachu, młodych wysterylizować phizerem czy moderną. Szczepmy się hej, będzie nas mniej. Dzięki że jesteście, WM i inne stronki które pokazują to co miało pozostać niepoznane. Mam nadzieję że cenzura was nie dosięgnie.