AstraZeneca w tarapatach z powodu preparatów na COVID-19

Opublikowano: 23.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3442

Kłopoty giganta farmaceutycznego AstraZeneca na Wyspach Brytyjskich. Producent preparatów przeciw COVID-19 stanie przed Wysokim Trybunałem z zarzutami, że szpryca była „wadliwa”. W tle wizja gigantycznego odszkodowania.

Sprawa jest związana z roszczeniami 35 osób. Żądają one odszkodowań od farmaceutycznego giganta w związku z powikłaniami, które – ich zdaniem – mają związek z przyjęciem szprycy przeciw COVID-19. Preparat powiązano m.in. z zakrzepicą. Z powodu powikłań związanych z tym działaniem niepożądanym zmarło 81 osób.

Według „The Telegraph” gigant może być zmuszony wypłacić nawet 80 mln funtów odszkodowania, jeśli przegra.

Rząd na Wyspach zwolnił AstraZenecę oraz innych producentów preparatów z odpowiedzialności w związku z wprowadzeniem szpryc na rynek w dobie mniemanej pandemii. W ramach Vaccine Damage Payment osoby, które ucierpiały w wyniku przyjęcia preparatu, są uprawnione do jednorazowego odszkodowania z pieniędzy publicznych.

AstraZeneca sprzeciwia się roszczeniom pacjentów. Utrzymuje, że są one niejasne i niezgodne z prawem. Według farmaceutycznego giganta, jego preparat uratował miliony ludzi w pierwszym roku po jego wprowadzeniu.

Szpryca produkowana przez AstraZenecę nie jest już stosowana w brytyjskim programie szczepień uzupełniających. Eksperci bowiem zalecili zamianę tego specyfiku na preparaty mRNA – produkowane przez Pfizer lub Modernę.

Autorstwo: MM
Na podstawie: „The Telegraph”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Katarzyna TG 23.01.2024 11:47

  “Według farmaceutycznego giganta, jego preparat uratował miliony ludzi w pierwszym roku po jego wprowadzeniu.”

  Ano “uratował” ale przed życiem w zdrowiu.

 2. Kazma 23.01.2024 12:55

  Roszczenia 35 osób? Czy to jest jakaś kpina?! Z roszczeniami do ludobójców powinni wystąpić miliony ludzi! I nie tylko do jednego masowego zbrodniarza ale także do wszystkich pozostałych!

 3. Vici 23.01.2024 20:38

  Wypłacić nawet 80 milionów funtów. HAHAHA, KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ. A zyski ze sprzedaży idą w miliardy. Przecież oni oficjalnie takie stracy kalkulowali od samego początku.
  Ale ludzi w konia robią to jest tragedia jakie te narody są głupie!!!!!

 4. KubaD. 23.01.2024 22:23

  W UK barany nadal święcie wierzą w prawdziwość pandemii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.